НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

ДАП на 2023–2025 роки: реалізовано майже 75% заходів, що підлягали виконанню

25.03.2026

Загальний показник виконання заходів Державної антикорупційної програми (ДАП) на 2023–2025 роки, що підлягали реалізації станом на 31 грудня 2025 року, становить 74,6%. Такими є результати щоквартального моніторингу, проведеного Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

Станом на кінець IV кварталу 2025 року державні органи:

  • виконали повністю або частково 743 заходи - 74,6% від числа заходів, які підлягали виконанню;

  • не виконали 253 заходи - 25,4% від кількості заходів, що підлягали виконанню.

Ще 139 заходів не підлягали виконанню з об’єктивних причин. Йдеться насамперед про заходи, реалізувати які можна лише після завершення правового режиму воєнного стану, а також ті, виконання яких пов’язане з певними іншими юридичними фактами чи подіями. Наприклад, набрання чинності певним законодавством.

Детальніше про це - Результати моніторингу виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки.

«Показник у майже 75% виконаних заходів ДАП – це результат, який свідчить про комплексну, системну і злагоджену роботу держави для досягнення максимального антикорупційного ефекту. Для порівняння: у країнах, що мають антикорупційні стратегічні документи, середній рівень їх виконання становить близько 58%. Тобто Україна вже сьогодні демонструє результат, що значно перевищує цей показник. Водночас Україна продовжує послідовно виконувати Програму та буде надалі працювати над усуненням чинників, які стримують її повну реалізацію», - зазначив заступник Голови НАЗК Дмитро Калмиков.

Порівняно з результатами моніторингу за ІІІ квартал 2025 року кількість виконаних (повністю або частково) заходів зросла на 196 (приріст становить 17,3% від загальної кількості заходів ДАП). Зазначений показник IV кварталу 2025 року продемонстрував найвищу динаміку за весь період реалізації Програми та проведення щоквартальних моніторингів. Така позитивна динаміка значною мірою зумовлена завершенням термінів реалізації так званих «продовжуваних» та «періодичних» заходів, що здійснювалися на постійній або періодичній основі протягом 2023–2025 років. Наприклад, щоквартальне інформування Уряду, Парламенту та Президента України щодо результатів реалізації ДАП або забезпечення оприлюднення на офіційному вебсайті НАЗК результатів щоквартального моніторингу.

У попередніх звітних періодах такі заходи оцінювалися з огляду на «хід виконання» без визначення остаточного результату. Оскільки більшість із них мали граничний строк реалізації у грудні 2025 року, під час моніторингу за IV квартал здійснювалася вже підсумкова оцінка досягнутого результату їх виконання. 

Також варто зазначити, що протягом цього етапу моніторингу ДАП не застосовувався (й надалі більше не застосовуватиметься) статус «виконується». Це пов’язано із тим, що терміни для всіх заходів, дата завершення яких визначалась до грудня 2025 року, спливли. Тому під час моніторингу за IV квартал 2025 року застосовувалися лише чотири статуси: «виконано», «виконано частково», «не виконано» та, як виняток, – «не підлягає виконанню».

З метою забезпечення безперервності антикорупційної діяльності всіх публічних інституцій, поступального переходу від реалізації̈ заходів нині чинної̈ Програми до виконання Державної антикорупційної програми на наступний період, наприкінці 2025 року Кабінет Міністрів України продовжив строк її виконання до набрання чинності наступною Державною антикорупційною програмою на 2026–2030 роки.

З огляду на це,  НАЗК й надалі здійснюватиме як реалізацію заходів, покладених на саме Агентство,  так і моніторинг та координацію виконання заходів іншими інституціями, а також інформуватиме Уряд,  Парламент та Президента України про стан реалізації державної антикорупційної політики та наявні виклики.

Детальніше про ключові досягнення та виклики з реалізації ДАП – у щоквартальному дайджесті. 

Нагадаємо, що слідкувати за станом та динамікою реалізації Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми можна за допомогою зручного інтерактивного інструментарію – Інформаційної системи моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.

Довідково. 

4 березня 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Державну антикорупційну програму на 2023–2025 роки - документ, що  визначає систему конкретних антикорупційних заходів, спрямованих на реалізацію Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки, та охоплює широкий спектр сфер державної політики. 13 березня 2023 року текст Програми було оприлюднено на сайті Уряду.

31 грудня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про продовження строку виконання ДАП на 2023–2025 роки».

Останні новини

21.07.2026
10:00
Звітування щодо лобіювання: до завершення кампанії - 10 днів
20.07.2026
16:35
Моніторинг способу життя: у секретаря міськради на Черкащині можуть конфіскувати преміальні авто, оформлені на водія
17.07.2026
17:30
ВАКС визнав необґрунтованими активи екскерівниці податкової Чернігівщини на понад 8,5 млн грн
16:25
Відкрито чотири нові вакансії в НАЗК
14:45
99% рекомендацій враховано розробниками: результати антикорупційної експертизи НАЗК у І півріччі 2026 року
16.07.2026
17:23
Недостовірне декларування: двох посадовців оштрафували за результатами контролю НАЗК, ще п'ять обґрунтованих висновків направлено до Нацполіції
13:40
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: профільний комітет рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні доопрацьований проєкт
15.07.2026
15:16
Голова МСЕК на Миколаївщині отримала вирок за недостовірне декларування
13.07.2026
12:33
Доброчесність починається з керівника: у НАЗК відбулося навчання для керівництва державних інституцій
09:26
Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: що потрібно знати декларантам
10.07.2026
13:00
Нові підходи до оборонних закупівель України: представники НАТО, держорганів і НАЗК узгодили спільні кроки
09:52
Анонс Як правильно подати звіт про лобіювання: НАЗК проведе вебінар
09.07.2026
17:16
Особливості декларування майна депутатами-підприємцями: типові помилки та судова практика
09:35
Моніторинг способу життя: у І півріччі 2026 року НАЗК виявило ознаки необґрунтованих активів та незаконного збагачення на понад 366 млн грн
08.07.2026
15:38
Міжнародні стандарти лобіювання та український досвід: експерти ОЕСР провели практичний вебінар для представників Верховної Ради
06.07.2026
16:30
Нерухомість та позашляховики поза декларацією: екслісничого підозрюють у недостовірному декларуванні на понад 9,6 млн грн
02.07.2026
14:56
Недостовірне декларування: за результатами контролю НАЗК посадовцю повідомили про підозру, ще одну справу передано до суду
13:57
Ввечері 2 липня буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
01.07.2026
17:28
Оголошено добір на 5 вакансій в НАЗК
14:52
Робота з повідомленнями викривачів: НАЗК запустило навчальний симулятор
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua