В Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) відбулася зустріч з міжнародними партнерами з нагоди підведення підсумків чотирирічної роботи “перезавантаженого” НАЗК 2.0. Представники посольств іноземних держав, міжнародних організацій, партнерських проектів відзначили активну роботу Національного агентства, створення потужного органу запобігання корупції, розбудови прозорої та доброчесної влади.
«За ці 4 роки НАЗК вдалося сформувати дуже спроможну та сильну команду. Голова НАЗК прийшов на посаду в період глибокої кризи інституції, прийшов з новими ідеями та баченням і зумів створити добре функціонуючу структуру. НАЗК. Державна антикорупційна стратегія та програма виділяються як основні досягнення з великим потенціалом. Співпраця EUACI з НАЗК була чудовою», - сказав Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI).
За словами Президента Фонду Східна Європа Віктора Ляха, діяльність Команди НАЗК 2.0 характеризується саме розбудовою політики запобігання, яка є ключовою у боротьбі з корупцією. Окрім того, впровадження методології ОКР у роботу Національного агентства – приклад правильного менеджменту, який варто застосовувати іншим структурам як державного, так і приватного рівня. “Я б хотів відзначити три ключові моменти, які особисто мені в діяльності НАЗК 2.0 подобаються найбільше. В першу чергу, це застосування методології ОКР, яка формує ефективне досягнення цілей та яку варто застосовувати як державним, так і недержавним організаціям. По-друге, це однозначно фокус саме на запобіганні, оскільки головним для подолання корупції є її превенція. По-третє – системна робота, яка включає як і комунікацію з громадськістю, і розвиток онлайн платформ для просвітницької діяльності щодо боротьби з корупцією, і створення ІТ-інструментів для покращення прозорості та доброчесності у суспільстві”, - зазначив Віктор Лях.
"Ефективність НАЗК, наприклад, характеризується постійними інноваціями для вирішення екстремальних ситуацій, спричинених тотальною війною. За останні чотири роки відбулася вражаюча перебудова інституції, яка мала серйозні виклики, і водночас час важливі ініціативи «за межами обов’язку», оскільки Національне агентство прагне досягти результатів якнайкраще», – зазначив Пітер Ербен, старший директор IFES в Україні та головний радник IFES.
Під час зустрічі Керівництво команди НАЗК 2.0 представило звіт своєї діяльності за чотири роки. Голова Національного агентства Олександр Новіков розповів про виклики та перемоги команди.
“Труднощі, з якими стикнулася команда НАЗК 2.0 під час своєї роботи, не завадили нам виконувати роботу відповідно до цінностей Національного агентства: доброчесність, взаємодія, відповідальність, розвиток і амбітність”, – зазначив Олександр Новіков. Він подякував міжнародним партнерам за підтримку і співпрацю протягом останніх чотирьох років.