НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Команда НАЗК досягла більшості критеріїв ефективності за всіма об’єктами оцінювання – звіт оціночної комісії 

26.07.2023
Команда НАЗК досягла більшості критеріїв ефективності за всіма об’єктами оцінювання – звіт оціночної комісії 

Комісія з проведення незалежної оцінки діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції за 2020-2021 роки за результатами комплексного аналізу констатувала, що НАЗК досягло абсолютної більшості критеріїв ефективності.

За результатами незалежного аудиту Комісія у складі міжнародних експертів у сфері запобігання та протидії корупції визнала, що діяльність Національного агентства у 2020 - 2021 роках була ефективною, зокрема, констатувавши факт досягнення НАЗК абсолютної більшості критеріїв, за якими відбувалася оцінка. 

Загалом незалежна Комісія оцінювала роботу НАЗК за дев’ятьма критеріями, серед яких:

  • незалежність Національного агентства;
  • формування, координація та моніторинг державної антикорупційної політики;
  • оцінка корупційних ризиків та антикорупційні програми;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • перевірка декларацій майнового стану і моніторинг способу життя;
  • контроль фінансування політичних партій тощо.
Серед іншого, у звіті відзначено проактивну участь НАЗК в процесах управління корупційними ризиками в державних установах та підготовці для них антикорупційних програм. Також НАЗК дослідило найбільш вразливі до корупції сфери та оцінило корупційні ризики в багатьох законопроектах, залучивши до консультацій усі заінтересовані сторони.

Комісія з оцінювання також встановила, що НАЗК ефективно виконувало свої зобов’язання в сфері дотримання вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також впорядкувало процедури перевірки декларацій, спростивши процес їх подання. Крім того, покращено доступ до державних даних та їх використання під час перевірки декларацій.

Комісія з оцінювання визнала прогрес, якого досягло НАЗК у контролі фінансування політичних партій, об’єктивно перевіривши в межах своєї компетенції відповідність їхньої діяльності вимогам законодавства.

У звіті відзначені значні успіхи, досягнуті НАЗК у виконанні положень Закону «Про запобігання корупції», що встановлюють права викривачів, вимоги щодо забезпечення конфіденційності та порядок повідомлення про корупційні правопорушення. Також НАЗК ретельно відстежувало розробку та впровадження законодавства про викривачів, розробивши рекомендації щодо його покращення.

Загалом взаємодія Національного агентства із законодавчою гілкою влади Комісією визнана плідною – у всіх випадках, коли законодавчі зміни стосувалися компетенції чи повноважень НАЗК, воно брало активну участь у консультаціях щодо врегулювання тих чи інших аспектів його функцій.

Водночас, в частині критеріїв впродовж оцінюваного періоду не вдалося отримати бажаного прогресу через низку об’єктивних факторів та вплив зовнішніх суб’єктів. Зокрема, у звіті Комісії зазначено, що попри те, що НАЗК розробило та вчасно подало проект Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки, Верховна Рада ухвалила її лише після закінчення періоду оцінювання в рамках цього звіту (а саме – в червні 2022 р.). Комісія відзначає, що НАЗК під час розробки проекту стратегії та плану дій забезпечило інклюзивний процес з залученням різних сторін, що є значним досягненням.

Паралельно з висновками Комісія надала низку рекомендацій та пропозицій для подальшого підвищення результативності роботи НАЗК. Найближчим часом Національне агентство детально проаналізує звіт Комісії та розробить План реалізації рекомендацій, які дозволять підвищити ефективність його діяльності.

Коментуючи результати комплексного аудиту, Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив, що очолюваному ним відомству вдалося досягти більшості критеріїв ефективності, за якими Комісія проводила аудит. 

«Аудит є важливим кроком у забезпеченні прозорості та ефективності роботи Національного агентства та сприятиме його подальшому розвитку. Ми вдячні за досить високу оцінку своєї праці, досягнуту нами в складних умовах, а також за ті з рекомендацій, які допоможуть нам посилити свою роль в запобіганні та боротьбі з нашим найбільшим внутрішнім ворогом – корупцією. Національне агентство сподівається на подальшу плідну співпрацю у зміцненні спроможності, незалежності і ефективності НАЗК та в найкоротші терміни затвердить план реалізації тих рекомендацій Комісії, які націлені на побудову в Україні доброчесної влади та справедливого суспільства», - заявив Олександр Новіков.

Відзначимо, що Національне агентство стало першим органом влади в Україні, в якому була проведена незалежна оцінка міжнародних експертів. НАЗК висловлює вдячність членам Комісії за професійний та комплексний підхід до вивчення діяльності за всіма об’єктами оцінки.

Довідка: Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК складається з трьох міжнародних експертів, призначених Урядом за поданням міжнародних донорів, які надавали технічну допомогу Україні у сфері боротьби з корупцією: Джозеф Ґанґлофф (США), Діана Курпнєце (Латвія) і Лаура Стефан (Румунія).

Проведення такої оцінки передбачено Законом України «Про запобігання корупції». Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції розпочала роботу 24 січня 2022 року, після двох років перебування Голови НАЗК на посаді. 

Більш детально із оцінкою та рекомендаціями Комісії можна ознайомитися у Звіті оцінки ефективності діяльності Національного агентства

Останні новини

30.08.2024
16:36
Місцева влада має бути обличчям доброчесності і не розраховувати на індульгенції від антикорупційних органів - НАЗК з робочим візитом на Хмельниччині
29.08.2024
18:02
Понад 3.3 млн грн посадовця Нацполіції можуть бути стягнені в дохід держави за матеріалами НАЗК
15:27
е-Підприємець, єДозвіл, перехід на оновлену міжнародну митну IT-систему: ключові результати виконання ДАП у ІІ кварталі
28.08.2024
18:15
Цивільна конфіскація на 1,9 млн грн: САП заявлено позов за матеріалами НАЗК стосовно заступника начальника Полтавського ОТЦК та СП
09:05
Незаконне збагачення на понад 14 млн грн: за матеріалами НАЗК судитимуть правоохоронця з Дніпропетровщини
27.08.2024
11:26
Громадський контроль проти корупції: НАЗК з партнерами почали нову інформаційну кампанію
22.08.2024
18:50
Повні перевірки: НАЗК виявило недостовірні відомості на майже 23 млн грн у деклараціях двох місцевих депутатів
09:19
Для прозорої відбудови необхідно усунути корупціогенні фактори у відповідному законодавстві: висновки НАЗК
20.08.2024
10:30
Як розповідати про антикорупцію та доброчесність цікаво й зрозуміло: громади вчилися мистецтву ефективних комунікацій
09:00
Зміцнення антикорупційних ініціатив та співпраці з Японією: Голова НАЗК зустрівся з Послом Японії в Україні
19.08.2024
11:43
Майже 170 політичних партій не подали звіти до НАЗК за IІ квартал 2024 року
17.08.2024
14:52
Бахмутська та Покровська громади перемогли в Конкурсі доброчесних практик - 2024
16.08.2024
18:04
Українські громади систематизують свої зусилля з протидії корупції - Форум доброчесності громад
15.08.2024
11:42
Дмитро Калмиков призначений заступником Голови НАЗК
14.08.2024
12:55
Результати перевірки звітів політпартій: у кожному третьому звіті НАЗК виявило порушення
13.08.2024
10:17
У липні до Єдиного порталу повідомлень викривачів підключилися понад 2 тисячі організацій. Як підключення до Єдиного порталу повідомлень викривачів впливає на інформування про корупцію: дані дослідження
12.08.2024
14:19
Анонс НАЗК запрошує долучитися 16 серпня до Форуму доброчесності громад
10:00
НАЗК виявило необґрунтовані активи на понад 19 млн грн у ексголовного екологічного інспектора: ДБР та обласна прокуратура повідомили про підозру
09.08.2024
14:28
Цивільна конфіскація 5,9 млн грн: САП заявила позов стосовно посадовця Державної міграційної служби за матеріалами НАЗК
13:26
НАЗК та АРМА посилюють співпрацю у пошуку прихованих за кордоном активів
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua