Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами моніторингу способу життя, проведеного Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), та самостійно зібраних доказів звернувся з позовом до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про визнання необґрунтованими активів ексдепутата однієї з місцевих рад у Миколаївській області.
За результатами моніторингу НАЗК встановило, що експосадовець набув у власність активи, вартість яких значно перевищує його законні доходи. Зокрема, йдеться про:
- автомобіль «Renault Duster» 2024 року випуску вартістю понад 1 млн грн;
- квартиру у місті Стрий Львівської області вартістю понад 4,4 млн грн, яка була оформлена на дружину.
Різниця між вартістю зазначених активів і підтвердженими законними доходами ексдепутата становить 5,4 млн грн.
З огляду на викладене, прокурор САП звернувся до ВАКС із позовом про визнання зазначених активів необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави в порядку цивільної конфіскації.
Нагадаємо, раніше САП за матеріалами НАЗК подала позов про цивільну конфіскацію активів посадовця Національної поліції.