НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Міжнародні спонсори війни: нові подробиці діяльності верстатобудівної компанії DMG Mori на російському ринку

29.09.2023
Міжнародні спонсори війни: нові подробиці діяльності верстатобудівної компанії DMG Mori на російському ринку

20 вересня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни. За даними НАЗК німецько-японський виробник високоточних верстатів DMG MORI продовжує роботу на російському ринку.

Оприлюднено нові деталі присутності DMG Mori на ринку держави-агресора та постачання обладнання на російські військові підприємства. За даними німецького видання Die Zeit та закритого репорту Ради економічної безпеки України російська дочірня компанія DMG Mori Rus проводила мільйонні продажі після початку повномасштабної війни. Лише за друге півріччя 2022 року російська філія реалізувала товарів та послуг на 16 млн дол. США, а за перші 3 місяці 2023 року отримала ще 2 млн дол. США прибутку. 

Основними клієнтами DMG Mori Rus виявились компанії, створені колишніми співробітниками самої філії:

  • DM Technologies, що зареєстрована у квітні 2022 під керівництвом багаторічного співробітника DMG Mori Rus.
  • ТОВ «Сервис Плюс» повʼязане з дружиною керівника DMG Mori Rus. Компанія співпрацює з військово-промисловим комплексом РФ.
  • ТОВ «Сериіс Про» – філія ТОВ «Сервис Плюс», що відкрита влітку 2022 за адресою аналогічною до заводу DMG Mori в Ульяновську. Компанія теж обслуговує військових клієнтів.

Аналітикам також вдалось ідентифікувати, що продукція з Ульяновського заводу (котрий досі належить DMG Mori та за словами керівництва компанії не працює з лютого 2022 року) все ще потрапляє до російських підприємств ВПК. У липні 2022 року два верстати з числовим програмним забезпеченням бренду DMG Mori та компоненти до верстатів отримало АТ «Промтех-Дубна», що перебуває під санкціями США та ЄС через контракти з військовими підприємствами МКБ «Радуга» (виробляє тактичні ракети), «МиГ» і «Сухой» (займаються випуском реактивних винищувачів) та іншими.

НАЗК оновлює профіль компанії DMG Mori у переліку спонсорів війни з урахуванням нових даних та закликає німецько-японського виробника до повного і прозорого виходу з російського ринку.

Спроможність країни-агресора виготовляти зброю критично залежать від імпорту іноземних верстатів з числовим програмним забезпеченням та компонентів до них. НАЗК активно досліджує зазначений сектор та повідомлятиме про всі подальші рішення на цьому напрямку.

НАЗК є органом, відповідальним за систему комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі соціально відповідальне ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР. Список «Міжнародних спонсорів війни» на порталі «Війна і санкції» є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброчесності ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії, отже зменшення фінансової і технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців. Одним з «важелів тиску» платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками і страховими компаніями для оцінки ризиків. Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з країною-агресором.

 

Міжнародні спонсори війни: нові подробиці діяльності верстатобудівної компанії DMG Mori на російському ринку

Останні новини

01.12.2023
17:08
Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК
15:49
НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності
15:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні проекту змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки
11:54
Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня
30.11.2023
19:00
НАЗК оновило офіційний сайт
18:30
Майже 90% пропозицій, наданих учасниками громадських обговорень законопроектів про доброчесне лобіювання та адвокацію, враховано
11:00
НАЗК внесло бельгійську газову компанію Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни 
29.11.2023
10:13
Освіта, обмін інформації і запобігання корупції: НАЗК та Спеціальна служба розслідувань Литовської Республіки підписали Меморандум про співробітництво
27.11.2023
16:12
Доброчесний вплив на нормотворчість в Україні: НАЗК та громадськість визначили напрями вдосконалення законопроекту про лобіювання
24.11.2023
11:08
Припинили транспортування російської нафти: трьох грецьких компаній-перевізників виключено з переліку міжнародних спонсорів війни

Більше новин

сайт_водний_фонд

Проект нового Порядку користування землями водного фонду створює умови для зловживань - НАЗК

Детальніше
photo_5427216539351897231_y

НАЗК і місцева влада Житомирщини об’єднують зусилля в розбудові доброчесності

Детальніше
сайт_анонс_обговор

7 грудня відбудеться громадське обговорення змін до ДАП

Детальніше
сайт_конкурс_голова_2

Конкурс на посаду Голови НАЗК: строк подання заявок продовжено до 22 грудня

Детальніше
Більше
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua