НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Міжвідомча санкційна група схвалила передачу на розгляд РНБО пакета санкцій щодо російських пропагандистів

Посилання скопійовано
Міжвідомча санкційна група схвалила передачу на розгляд РНБО пакета санкцій щодо російських пропагандистів

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики схвалила передачу на розгляд РНБО запропонованого СБУ на основі зібраних аналітиками НАЗК даних пакету пропозицій щодо запровадження персональних санкцій проти майже двох тисяч пропагандистів. Нагадаємо, до складу МРГ під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко входять представники Служби безпеки України (СБУ), Генеральної прокуратури України (ГПУ), Міністерства закордонних справ (МЗС), Міністерства юстиції, Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), інших міністерств та відомств.

«Майже 2 тисячі пропагандистів уже найближчим часом потраплять під санкції в Україні. Це ще один цвях у труну пропагандистської машини останньої імперії  та нагадування про те, що ми не пропустимо жодної особи, яка розпалювала ненависть до українців з початку війни у 2014 році», — сказав Голова НАЗК Олександр Новіков.

Серед кандидатів на санкції — громадяни російської федерації, республіки білорусь, інших країн, представники так званих лнр/днр. Це співаки, спортсмени, артисти естради, театру й кіно, інші діячі культури, блогери, журналісти, продюсери та редактори пропагандистських медіа, а також телерадіокомпанії, видавництва, музеї, їх керівники та власники. Усі вони поширюють наративи кремлівської пропаганди, ненависті до українського народу, виступають із  «культурними» заходами на підтримку війни на тимчасово окупованих територіях України, в інший спосіб підтримують криваву війну. Планується, що СБУ найближчим часом передасть санкційний пакет на розгляд РНБО, після чого він буде введений в дію Указом Президента.

Нагадаємо, що процес ідентифікації кандидатів на санкції та роль НАЗК у цьому визначені в Дорожній карті індивідуальних санкцій, підготовленій Міжнародною робочою групою з питання санкцій проти росії (Група Єрмака-Макфола), створеною за ініціативи Президента України.

Завдяки координації з боку Першого віце-прем’єр міністра, на цей час напрацьовані НАЗК матеріали щодо причетних до війни росіян та білорусів передаються до СБУ, яка верифікує їх та після схвалення МРГ надсилає до РНБО для накладення санкцій. На цей час РНБО на основі списків, підготовлених НАЗК, верифікованих СБУ та схвалених МРГ, наклало санкції на 3113 фізичних та 1374 юридичних осіб. Крім того, МРГ схвалило накладення санкцій на ще майже 6,5 тис. осіб.

Переглянути перелік осіб, які вже потрапили під санкції, можна на Порталі «Війна й санкції», що адмініструється НАЗК.

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр