НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Моніторинг способу життя: результати за третій квартал 2025 року

06.10.2025

Впродовж третього кварталу 2025 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами проведення моніторингів способу життя скерувало до правоохоронних органів 37 матеріалів. Щодо виявлених ознак необґрунтованих активів (ст. 290 ЦПК України) до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) НАЗК скерувало 25 матеріалів на понад 109 млн грн. Надалі активи за рішенням суду можуть бути стягнені на користь держави.

В свою чергу САП звернулася до ВАКС із вісьмома позовами за матеріалами НАЗК про визнання необґрунтованими активів  на понад 48,8 млн грн. Зокрема, п’ять позовів  за матеріалами моніторингів способу життя, направленими у 2025 році. Йдеться про: 

  • майно на понад 8,6 млн грн, яке належать посадовцю Територіального сервісного центру ГСЦ МВС в Закарпатській області;
  • активи на понад 4,2 млн грн, набуті депутатом міської ради Сумської області;
  • активи на майже 7,5  млн грн київського поліцейського-начальника відділу боротьби з корупцією;
  • активи на понад 2,2 млн грн поліцейського відділу Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполу України;
  • майно на понад 7,8 млн грн, яке належить начальниці управління освіти РДА Києва;
  • активи на 3 млн грн заступниці міністра захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • майно на 8 млн грн посадовця Держекоінспекції у Донецькій області; 
  • активи на понад 7,3 млн грн подружжя столичних суддів.

Також з липня по вересень 2025 року НАЗК скерувало на адресу правоохоронних органів 12 обґрунтованих висновків з ознаками незаконного збагачення (ст. 368-5 КК України) на понад 285 млн грн. За матеріалами, направленими у 2025 році, повідомлено про підозру у незаконному збагаченні:

  • депутату Зазимської сільської ради Броварського району; 
  • колишньому посадовцю ДП "Ліси України".

Також правоохоронці скерували до суду два обвинувальні акти — також за матеріалами цього року, стосовно:

  • депутата Зазимської сільської ради;
  • голови сільської ради Волинської області. 

Загалом з початку 2025 року НАЗК скерувало до правоохоронних органів 73 матеріали за результатами моніторингів способу життя.   До САП скеровано 49 матеріалів на близько 240 млн грн щодо виявлених ознак необґрунтованих активів (ст. 290 ЦПК України). САП звернулася до ВАКС із 28 позовами  про визнання необґрунтованими активів за матеріалами НАЗК на майже 183 млн грн та їх стягнення в дохід держави. 

Крім того, до правоохоронних органів скеровано 24 обґрунтованих висновків за результатами моніторингів способу життя з ознаками незаконного збагачення (ст. 368-5 КК України) на 651 млн грн. За матеріалами НАЗК правоохоронці скерували до суду чотири обвинувальні акти.

Нагадаємо, 60% ухвалених рішень ВАКС у межах цивільної конфіскації ґрунтуються на матеріалах НАЗК

Останні новини

20.11.2025
15:43
Повні перевірки декларацій: скеровано до суду справу стосовно експосадовця ДМС за недостовірне декларування на понад 83 млн грн
10:00
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув понад 8,6 млн грн з київського поліцейського за матеріалами НАЗК і САП
19.11.2025
12:36
Понад 130 політичних партій не подали звіти за ІІІ квартал 2025 року
11:30
Відновлення, публічні закупівлі, фортифікації та гуманітарна допомога: найвразливіші до корупції сфери на Сумщині
17.11.2025
17:44
Повні перевірки декларацій у жовтні: НАЗК виявило порушення на майже 430 млн грн
17:37
ОЕСР оцінила прогрес України у забезпеченні незалежності судової влади: деталі звіту
14.11.2025
16:48
Аудит НАЗК: позиція щодо майбутнього аудиту та виконання рекомендацій попереднього
13.11.2025
17:13
У Реєстрі прозорості НАЗК зареєструвалися перші 100 лобістів
12:41
Відкрито нові вакансії в НАЗК: конфлікт інтересів, представництво в судах, розгляд звернень та комунікації (SMM)
12:20
Запрошуємо ІТ-компанії до обговорення розробки техніко-економічного обґрунтування для створення резервного центру обробки даних
12.11.2025
17:45
НАЗК затвердило Порядок проведення моніторингу здійснення лобіювання
11.11.2025
15:52
НАЗК запрошує до обговорення підрозділів проєкту Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки, присвячених проблемам земельної та аграрної сфер
14:25
Результати роботи НАЗК у сфері моніторингу конфлікту інтересів за вересень–жовтень 2025 року
12:34
Ефективність фінансового контролю і цифрові антикорупційні рішення: НАЗК презентувало досвід України на засіданні RAI
10.11.2025
16:06
НАЗК презентувало дослідження корупційних ризиків під час закупівель БпЛА та засобів РЕБ
15:06
Контроль повноти заповнення декларацій: НАЗК виявило недостовірні відомості на понад 190 млн грн за 10 місяців цього року
10:25
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані: п’ять типових помилок, яких припускаються декларанти
07.11.2025
12:09
Україна зміцнює засади прозорості публічних закупівель: результати пʼятого раунду моніторингу Стамбульського плану дій ОЕСР
11:25
Антикорупційна експертиза: результати НАЗК за жовтень 2025 року
06.11.2025
17:45
Запрошуємо громадськість до електронних консультацій щодо проекту наказу НАЗК «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 1 лютого 2019 року № 293»
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua