НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Мистецтво застосування санкцій: НАЗК разом з МКІП розпочинають роботу в межах Art Sanct Task Force

Посилання скопійовано
Мистецтво застосування санкцій: НАЗК разом з МКІП розпочинають роботу в межах Art Sanct Task Force

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики (МКІП) розпочинають спільну роботу в межах робочої групи Art Sanct Task Force. Мета групи – відстежувати порушення санкцій у світових операціях на ринку мистецтва та запобігати незаконній торгівлі предметами мистецтва та старовини, що були викрадені окупантами в Україні під час війни.

За даними ЮНЕСКО, в Україні вже пошкоджено понад 230 культурних об’єктів,  багато з них було пограбовано рашистами. За даними України, станом на 01 лютого 2023 пошкоджено або зруйновано понад 1500 об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури. На жаль, все частіше можна спостерігати, як важливі археологічні знахідки, книги, предмети народного та образотворчого мистецтва з України виставляються на продаж на різноманітних аукціонах та в галереях по всьому світу.

Чим займатиметься Робоча група Art Sanct?

Art Sanct Task Force має дві основні задачі:

  • виявлення викрадених під час війни в Україні мистецьких предметів та недопущення їх вільного обігу у світі;
  • пошук мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшої заморозки цих активів  та  їх конфіскації. 

«У співпраці з українськими та світовими  представниками арт-ринку, міжнародними експертами, зокрема членами Art Sanct Task Force та Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій, ми плануємо повністю змінити підхід до санкцій в мистецькій сфері. НАЗК має досвід створення інноваційних IT-продуктів. Відсутність єдиної бази викрадених під час війни українських предметів мистецтва сприяє їх незаконному обігу. Ми плануємо створити спеціальну базу даних предметів мистецтва, викрадених з українських приватних і державних колекцій, з метою їх ідентифікації та повернення в Україну. Окремо буде вестися робота з недопущення обходу санкцій, тобто пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян, подальшої  заморозки цих активів, конфіскації та, у майбутньому, передачі Україні. Ми плануємо об’єднати ці об’єкти в рамках однієї бази, що спростить доброчесним учасникам арт-ринку проведення “санкційних” перевірок та ускладнить для російських олігархів продаж таких активів», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков 

«Росія систематично порушує закони війни та вчиняє злочини проти культурної спадщини. Окупанти по собі залишають пограбовані та зруйновані музеї, заміновані бібліотеки, зруйновані пам’ятки. І хоча країна-агресорка зовсім зневажає міжнародне право, попри те, що є членом ЮНЕСКО та підписантом низки міжнародних договорів, зокрема, Конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, — відповідати росії доведеться за всі без винятку воєнні злочини проти України. Наразі ми проводимо роботу з ідентифікації всього, що було викрадено росіянами в Україні, та знаходимось в контакті з міжнародними і українськими правоохоронними органами та профільними організаціями, щоб запобігти міжнародному трафіку викрадених предметів мистецтва й притягнути росію до відповідальності. Для цього ми маємо систематизувати цю роботу. З цією метою й розпочинаємо тісну співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції у межах робочої групи Art Sanct Task Force», – підкреслив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну НАЗК, як найбільший аналітичний орган в Україні, разом з Міністерством закордонних справ України (МЗС), Службою безпеки України (СБУ), Міністерством юстиції України та іншими інституціями почало роботу над  формуванням санкційних списків росіян, причетних до розв’язання війни проти нашої держави.

Роль НАЗК у санкційній політиці передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

Будь ласка, зв’яжіться з нами електронною поштою artsanct@moca.org.ua, якщо у вас виникнуть додаткові запитання чи пропозиції.

Якщо ви хочете допомогти з цією ініціативою, надішліть нам свої пропозиції чи запитання, заповнивши опитування: https://forms.gle/FYWyxbDRM8uTLi6L6.

Ілюстрація: Колаж Макса Никифоріва

Колаж створено на основі фрагментів зображень: 

– твору Клода Моне “Le Bassin aux Nympheas” (1919), що за інформацією ЗМІ придбаний за 40.9 мільйонів фунтів Andrey Melnichenko, на якого накладені санкції у зв’язку із війною РФ проти України (зображення christies.com);

– будівлі Маріупольського краєзнавчого музею/ художнього музею імені Куїнджі, зруйнованої у березні 2022 (зображення Reuters, radiosvoboda.org)

NACP_Art Sanct Task Force
Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

22 Вересня 2023
НАЗК виявило необгрунтовані активи у самбірського воєнкома на понад 4,4 млн грн
21 Вересня 2023
НАЗК вітає ухвалення Закону про відновлення електронного декларування та закликає нардепів ініціювати зміни
20 Вересня 2023
Німецькі верстати, які виробляють зброю для рф: НАЗК внесло компанії SPINNER та DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни 
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр