НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК 2.0. Антикорупційна політика – 2022: Антикорупційна стратегія до 2025 року, Державна антикорупційна програма та опитувальник Європейської Комісії 

30.01.2023
НАЗК 2.0. Антикорупційна політика – 2022: Антикорупційна стратегія до 2025 року, Державна антикорупційна програма та опитувальник Європейської Комісії 

Минулий рік став знаковим для державної антикорупційної політики. Адже ухвалено Антикорупційну стратегію до 2025 року та розроблено Державну антикорупційну програму на 2023-2025 роки з виконання Стратегії. Це стратегічно важливі й фундаментальні для України документи. Вони зменшать рівень корупції в державі, є дорожньою картою для проведення важливих для суспільства реформ і скоординованої  роботи всіх органів влади. 

«Найбільш важливим досягненням за напрямом антикорупційної політики є ухвалення нової Антикорупційної стратегії, яка була однією з умов надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Також проведена колосальна робота з розробки та погодження Державної програми на її виконання. Це фактично покроковий план як реформувати 15 суспільно важливих сфер з найвищим рівнем корупції, що особливо важливо для європейської та євроатлантичної інтеграції України, вступу до ОЕСР,  а також синхронізації з процесами відновлення України», – зазначив директор Департаменту антикорупційної політики НАЗК  Дмитро Калмиков.

Документи передбачають невідворотність відповідальності за корупцію, реформи в сферах правосуддя, містобудування і земельних відносин, митній справі та оподаткуванні, державного регулювання економіки, секторі оборони, охорони здоров’я та соціального захисту, системі запобігання та протидії корупції тощо. 

За словами Дмитра Калмикова, тепер важливо забезпечити  ефективну  координацію й партнерство органів влади та громадянського суспільства для реалізації програми  усіма виконавцями. 

Які ключові досягнення за напрямом формування антикорупційної політики? 

1.Антикорупційна стратегія до 2025 року. Завдяки системній роботі та підтримці міжнародних партнерів, провідних громадських організацій, експертів а також усіх зацікавлених органів влади домоглися ухвалення Парламентом нової Антикорупційної стратегії. 20 червня Верховна Рада ухвалила Закон «Про засади державної антикорупційної політики на 2021-2025 роки», який її затверджує. 

 Це перша Антикорупційна стратегія, розроблена саме НАЗК (нагадаємо, попередній документ розробляло Міністерство юстиції). Важливо, що наявність та імплементація Стратегії були питаннями Опитувальника Європейської Комісії з метою формування висновку про надання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

2. Розробка та погодження Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. з виконання Антикорупційної стратегії: 

  • підготовлено  за чотири місяці проект ДАП  на 2023-2025 роки; 
  • проведено 11 громадських обговорень документа із максимальним залученням до роботи експертів, громадських організацій та усіх зацікавлених органів; 
  • отримано погодження проекту від 128 органів і установ;
  • опрацьовано понад 500 зауважень до проекту та підготовлено Протокол узгодження позицій на півтисячі сторінок;
  • відкрито окрему бюджетну програму та забезпечено  фінансово-економічне обґрунтування заходів, покладених на НАЗК, на суму понад 150 млн грн.
3. Наразі НАЗК розробляє спеціальну моніторингову систему, яка допоможе громадянам онлайн відстежувати  прогрес виконання  ДАП. 

4. Підготовлено відповіді на 36 питань першої частини Опитувальника Європейської комісії щодо антикорупційної політики, а також відповіді на 12 питань другої частини Опитувальника Європейської комісії. Таким чином, команда НАЗК зробила вагомий внесок у отримання Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

5. Презентовано  результати соціологічного дослідження «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 

#НАЗК_2_0  

#ДАП 

НАЗК 2.0. Антикорупційна політика – 2022: Антикорупційна стратегія до 2025 року, Державна антикорупційна програма та опитувальник Європейської Комісії 

Останні новини

27.08.2026
09:15
НАЗК запрошує взяти участь у консультаціях з громадськістю щодо проєкту наказу про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного агентства з питань запобігання корупції
26.08.2026
15:48
Повні перевірки декларацій: за 7 місяців 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 2,2 млрд грн
09:47
Посадовця сервісного центру МВС з Полтавщини судитимуть за недостовірне декларування майже на 10 млн грн
25.08.2026
17:43
Трансформація через доброчесність: університети представили перші результати пілотування рекомендацій НАЗК
11:09
Чотирьох депутатів судитимуть за недостовірне декларування: НАЗК виявило порушення на понад 47,4 млн грн
24.08.2026
15:59
Анонс НАЗК запрошує журналістів Харківщини на тренінг з антикорупційних інструментів
14:54
Посадовицю міграційної служби Києва оштрафували за недостовірні відомості в декларації
23.08.2026
11:00
Європейський код доброчесності: Конституція Пилипа Орлика «ожила» в цифрі
21.08.2026
17:11
Недостовірне декларування на майже 3,9 млн грн: судитимуть ексспівробітника Київського СІЗО
16:20
Депутата Одеської облради судитимуть за недостовірне декларування на понад 58 млн грн
15:23
Незаконне збагачення на понад 12 млн грн: судитимуть голову ВЛК
20.08.2026
16:50
Сергій Гупяк: Доброчесність має стати принципом, за яким працює освіта
18.08.2026
10:42
Контроль щодо повноти заповнення декларацій: суди винесли вироки депутатам із Харківщини та Черкащини
17.08.2026
16:08
Понад 19,5 млн грн на австрійському рахунку: експосадовицю Мін’юсту судитимуть за недостовірне декларування
15:00
Готель, ресторан та понад 28 млн грн готівки: депутата Ужгородської міської ради судитимуть за недостовірне декларування
14.08.2026
16:30
BI Defence Community: НАЗК презентувало успішні практики у сфері розбудови доброчесності сектору безпеки і оборони
13.08.2026
15:08
Понад 110 політичних партій не подали звіти за ІІ квартал 2026 року
11.08.2026
10:25
НАЗК проводить опитування для подальшого удосконалення законодавства у сфері лобіювання
10.08.2026
17:00
Моніторинг способу життя у податковій сфері: НАЗК виявило ознаки необґрунтованого активу на понад 2,2 млн грн
11:40
Недостовірне декларування на понад 13 млн грн: судитимуть міграційника Хмельниччини за матеріалами НАЗК та ДБР
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua