НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК ініціює процес оцінки стану імплементації рекомендацій НАТО з розбудови доброчесності

09.07.2024

В Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) відбулась установча зустріч щодо запуску процесу оцінки стану впровадження рекомендацій НАТО, наданих у Звіті за підсумками Самооцінки стану виконання Програми НАТО з розбудови доброчесності.

На заході було презентовано розроблену НАЗК методологію проведення оцінки, а також обговорено синхронізацію підходів до цілей і завдань оцінки стану імплементації цих рекомендацій. 

Програма з виховання доброчесності (ВД) - це програма під керівництвом НАТО, яка надає країнам – партнерам практичні інструменти з виховання доброчесності, прозорості та підзвітності та допомагає знизити ризики корупції у секторі безпеки та оборони. 

Україна вже проходила Самооцінку у 2007, 2010, 2013 та 2019 роках (це найбільша кількість серед країн-учасників Програми) і є єдиною країною, яка ініціювала та почала застосовувати секторальний підхід, який охоплює не лише Міністерство оборони та Збройні Сили, а й усі органи сектору безпеки та оборони. 

За результатами останньої Самооцінки експертами НАТО надано низку рекомендацій, спрямованих на розбудову доброчесності, прозорості та підзвітності у секторі безпеки та оборони України. Щоб визначити реальний стан справ з впровадження цих рекомендацій, необхідно зібрати, проаналізувати та узагальнити інформацію від усіх органів, яким такі рекомендації адресовано. Звіт - 2019 не містить вимог щодо строків впровадження рекомендацій, здійснення моніторингу стану їх виконання та відповідального за це органу.

Через встановлення у 2020 році карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID, спричиненлої коронавірусом SARS-CoV-2, та широкомасштабну збройну агресію рф проти України моніторинг впровадження рекомендацій міжнародних експертів не здійснювався.

За словами заступника Голови НАЗК Ярослава Любченка, якого Указом Президента України було визначено Національним координатором з питань співробітництва України з НАТО у сфері розбудови доброчесності, наразі Національне агентство бере активну участь у флагманських проектах в рамках Комплексного пакета допомоги НАТО для України. 

«Цей пакет покликаний підтримати інституційну спроможність вітчизняного сектора безпеки і оборони та посилити обороноздатність України у довгостроковій перспективі. Раніше пропозиції НАЗК були враховані при формуванні Дорожньої карти взаємосумісності Комплексного пакета допомоги НАТО для України. Також Національне агентство визначено відповідальним за координацію виконання Цілі ІО 0204 «Розбудова доброчесності» (Integrity  Development), яка, серед іншого, передбачає до початку 2025 року впровадження комплексних планів з розбудови доброчесності та імплементацію рекомендацій, наданих за підсумками Самооцінки стану виконання Програми НАТО з розбудови доброчесності у Звіті-2019. З огляду на це НАЗК ініціювало процес оцінки стану імплементації рекомендацій та взяло на себе роль координатора її проведення», - зазначив Ярослав Любченко.

 Задля вироблення спільних підходів, формування єдиного розуміння та узгодження вимог до надання запитуваної інформації в установчій зустрічі взяли участь представники суб'єктів оцінки - органи державної влади, а також громадські та міжнародні організації, залучені до процесу:

  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Представництво НАТО в Україні
  • Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки
  • Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики
  • Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності
  • Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції
  • Міністерство оборони України
  • Державна спеціальна служба транспорту
  • Служба безпеки України
  • Міністерство внутрішніх справ України
  • Національна поліція України
  • Національна гвардія України
  • Адміністрація Державної прикордонної служби України
  • Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Національне антикорупційне бюро України
  • ГО “State Watch”
  • НАКО (Незалежна антикорупційна комісія)
  • Женевський центр урядування в секторі безпеки (DCAF)

Оцінка має на меті надати достовірну, повну, засновану на фактах інформацію, яка дозволить підготуватися органам державної влади до проходження наступної Самооцінки. Саме тому НАЗК розробило методологію проведення оцінки стану імплементації рекомендацій Звіту-2019.

Останні новини

12.09.2025
16:38
Недекларування майна на понад 3,1 млн грн: за результатом повної перевірки до суду скеровано справу стосовно інспектора з енергетичного нагляду
14:59
Антикорупційна експертиза: НАЗК долучилося до запровадження єдиного стандарту і дистанційної процедури ВЛК
14:44
Повні перевірки декларацій за серпень 2025 року: НАЗК виявило порушення на понад 337 млн грн
14:30
Цивільна конфіскація 3,2 млн грн Головного санітарного лікаря України: результати повної перевірки декларації
11.09.2025
15:25
Повні перевірки: НАЗК виявило недостовірні відомості на понад 3,1 млн грн у декларації ексначальника регіонального сервісного центру МВС
14:30
Цивільна конфіскація: з ексголови райдержадміністрації столиці можуть стягнути у дохід держави 7 млн грн
11:15
Нові вакансії в НАЗК: конфлікт інтересів, спецперевірки, контроль своєчасності подання декларацій, роз’яснення та публічні закупівлі
10:00
Моніторинг способу життя: з посадовця Держекоінспекції Донеччини можуть стягнути понад 8 млн грн на користь держави
09.09.2025
13:29
Зневіра, інформатаки й увага до влади: як висвітлювали тему корупції українські медіа і соцмережі у другому кварталі 2025 року
09:50
Заява НАЗК щодо окремих результатів моніторингу способу життя та можливого впливу на діяльність Агентства
08.09.2025
16:00
Моніторинг способу життя: з посадовця сервісного центру МВС можуть стягнути у дохід держави 8,6 млн грн
15:41
Конфлікт інтересів: протокол стосовно судді, обґрунтовані висновки стосовно посадовців КМДА та притягнуті до дисциплінарної відповідальності у серпні
14:35
НАЗК розпочало розробку нової Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції із залученням ключових стейкхолдерів
10:06
Роз'яснення НАЗК: чому заборонені політичні партії зобов'язані звітувати до НАЗК
05.09.2025
10:18
Два роки роботи Порталу повідомлень викривачів: результати, виклики, перспективи
04.09.2025
17:12
Повні перевірки декларацій: скеровано до суду справу стосовно посадовця Державної регуляторної служби за недостовірне декларування
15:45
Моніторинг способу життя: суд арештував майно посадовиці РДА у Києві - квартиру бізнес-класу та мільйони на рахунках
02.09.2025
14:38
Органи влади виконали майже 46% заходів Державної антикорупційної програми
01.09.2025
17:59
“Від сьогодні лобісти або працюють відкрито й чесно, або не мають права впливати на рішення влади”: Віктор Павлущик про запуск інституту лобіювання
14:15
Реєстр прозорості розпочав роботу: можливості, функції, умови реєстрації
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua