НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» про припинення незаконного контракту із головою правління цього товариства

Посилання скопійовано
НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» про припинення незаконного контракту із головою правління цього товариства

1 липня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило припис голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд.

У приписі НАЗК вимагає припинити контракт № 1 з головою правління НАК «Нафтогаз України» як незаконний на підставі ч. 2 ст. 26 Закону України «Про запобігання корупції».

Припис був складений після ознайомлення НАЗК із поясненнями, наданими Кабінетом Міністрів України (КМУ) до Окружного адміністративного суду міста Києва. У поясненнях КМУ вказав, що для припинення контракту необхідне рішення наглядової ради товариства.

Нагадаємо, що 14 червня НАЗК унаслідок моніторингу додержання законодавства про запобігання конфлікту інтересів виявило порушення в діяльності колишнього заступника Міністра енергетики України, який наразі обіймає посаду голови правління НАК «Нафтогаз України». У зв’язку з цим НАЗК внесло припис КМУ.

Так, Закон України «Про запобігання корупції» передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна приймати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Таке обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення. Водночас, працюючи в Міненергетики, колишній заступник Міністра системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК «Нафтогаз України». Отже, його призначення на посаду голови правління цього товариства порушує закон.

Зазначимо, що для того, щоби виконати закон та припинити незаконний контракт із головою НАК «Нафтогаз України» загалом не потрібно жодних приписів. Однак, коли закон не виконується, то НАЗК зобов’язане реагувати на такі порушення.

«Єдина мета НАЗК у цьому питанні — забезпечити верховенство права. Ми впевнені, що громадяни України зацікавлені в тому, щоб українські закони працювали на практиці, а не “на папері”», — зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Ознайомитися з текстом припису можливо за посиланням.

припис Голові правління НАК

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
23 Березня 2023
Визнають так звані «Л/ДНР» та допомагають рф утримувати економіку: НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни  
23 Березня 2023
НАЗК працює над зменшенням корупційних ризиків під час відбудови
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр