НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях на суму майже 8,3 млн гривень

Посилання скопійовано
НАЗК повідомить НАБУ та Нацполіцію про недостовірні відомості в деклараціях на суму майже 8,3 млн гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть направлені до Національного антикорупційного бюро України та Національної поліції України.

Недостовірну інформацію у деклараціях подали народний депутат України Петро Сабашук, суддя Ірпінського міського суду Київської області Дмитро Чернов, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, голова Чутівської районної ради Полтавської області Володимир Филенко, колишній перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Геннадій Дмитренко, голова Дніпропетровської обласної ради Дніпропетровської області Гліб Пригунов.

За результатами перевірки декларації Петра Сабашука за 2016 рік встановлено, що народний депутат зазначив недостовірні відомості про отримані ним доходи та грошові активи. Не задекларував наявні у нього корпоративні права, а також прогулянкове самохідне моторне судно та причіп, які належать йому на праві власності. Крім того, не вказав відомості про розмір сплачених ним коштів в рахунок основної суми позики та відомості про свій видаток, вчинений у звітному періоді. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1,5 млн гривень.

Дмитро Чернов, подаючи декларацію за 2017 рік, зазначив недостовірні відомості про квартиру та гараж, які належать йому на праві власності, а також не задекларував дохід у вигляді соціальних виплат, отриманий членом сім’ї (дружиною). Загалом виявлено порушень на суму понад 1,2 млн гривень.

Юрій Гримчак у декларації за 2016 рік недостовірно вказав відомості про власний отриманий дохід у вигляді заробітної плати та не зазначив відомості про фінансові зобов’язання члена сім’ї (дружини) перед ТОВ “ОТП Факторинг Україна”. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 1 млн гривень.

Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомить НАБУ, направивши обґрунтовані висновки.

Володимир Филенко, подаючи декларацію за 2016 рік (виправлену), зазначив недостовірні відомості про розмір доходу, отриманого членом сім’ї (дружиною) від надання майна в оренду. Крім того, не задекларував низку земельних  ділянок та нежитлове  приміщення, які знаходяться  в оренді у дружини, а також автомобіль та причепи, які належать їй на праві власності. Також не зазначив відомості про корпоративні права, які належать члену сім’ї (дочці), та недостовірно вказав розмір її фінансового зобов’язання. Загалом виявлено порушень на суму понад 2,3 млн гривень.

Геннадій Дмитренко, подаючи декларацію за 2015 рік, недостовірно вказав відомості про житловий будинок, який належить йому на праві власності, а також про розмір отриманих ним доходів. Загалом виявлено порушень на суму майже 1,4 млн гривень.

Гліб Пригунов у  декларації за 2017 рік (виправленій) зазначив недостовірні відомості про квартиру та житловий будинок, які належать йому на праві власності, а також недостовірно вказав розмір грошових активів, розміщених ним та членом сім’ї (дружиною) на банківських рахунках. Крім того, відомості про свої фінансові зобов’язання та земельну ділянку, яка на будь-якому праві використовується ним у зв’язку із розміщенням на ній власного житлового будинку, не задекларував взагалі.

Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації становить понад 740 тис. гривень.

Обґрунтовані висновки щодо ознак кримінального правопорушення буде направлено до Національної поліції.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України.

Також зазначаємо, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

8 Грудня 2022
4500 осіб під санкціями, найбільший у світовій історії пакет персональних санкцій та санкційний портал: результати роботи МРГ за 100 днів
8 Грудня 2022
Голова НАЗК та Посол Японії обговорили пріоритетні напрями співпраці та роль НАЗК у процесі повоєнної відбудови України
7 Грудня 2022
Суд виніс рішення за протоколом НАЗК у справі мера Чернігова: штраф та позбавлення права обіймати державні посади
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр