НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК розбудовує співпрацю з освітніми закладами регіонів України: Тернопільщина

24.02.2025

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) під час робочої поїздки до Тернополя зустрілися з освітянами та студентами регіону. Мета — заохотити їх активніше долучатися до проєктів Офісу доброчесності НАЗК, спрямованих на інтеграцію теми антикорупції та доброчесності в освітній процес.

Тернопільська область наразі недостатньо представлена в цих освітніх ініціативах. Поки що 20 шкіл регіону (2,5%) долучені до проєкту «Прозора школа» та 2 із 14 вишів (14%) — до проєкту «Прозорі університети». Викладання дисципліни «Антикорупція та доброчесність» розпочали Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка (ТНПУ) та Західноукраїнський національний університет (ЗУНУ).

«За минулий рік до проєкту «Прозорі університети» приєдналося ще 70 закладів освіти України, а понад 8 тисяч студентів вже вивчають дисципліну «Антикорупція та доброчесність». Чому для нас важливо працювати саме з молоддю? Тому що молодь вірить у можливість змін і не боїться діяти. Ми провели опитування, в якому взяли участь понад 30 тисяч молодих людей. І результати справді надихають: 79% опитаних переконані, що корупцію можна подолати, а 84% готові активно протидіяти їй. Водночас багато хто не знає, як саме можна це зробити. Саме тому ми приділяємо значну увагу антикорупційній просвіті», — зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк під час зустрічі в ТНПУ. 

Він відзначив активність цього вишу у впровадженні проєкту «Прозорі університети» та вручив відповідну відзнаку першій проректорці університету Надії Дробик.

Експертка Офісу доброчесності НАЗК Вікторія Скоробогата провела для студентів ТНПУ лекцію «Про антикорупцію і доброчесність». Учасники заходу дізналися про сприйняття корупції в суспільстві, міжнародні рейтинги прозорості, місце України серед інших кандидатів на вступ до ЄС та діяльність антикорупційних органів у країні. Окремо розглянули принципи невідворотності покарання, основи фінансового контролю — перевірку майнових декларацій та моніторинг способу життя посадовців, — а також заходи розбудови доброчесності в державних інституціях. Щоб краще розібратися у проблематиці, студенти розглядали реальні корупційні кейси. Заняття проходило у цікавому форматі з інтерактивними вправами та опитуваннями, а найактивніші учасники отримали подарунки. 

В Західноукраїнському національному університеті на зустрічі з представниками вищих та фахових передвищих закладів регіону обговорили їхню ключову роль у формуванні світогляду молоді та впровадженні доброчесності в освіті.

«Питання запобігання корупції багатовекторне, але починати треба з роз'яснення, що таке корупція, чому це погано, які негативні наслідки вона має та як її не допускати. Якщо  ці базові речі будуть закладені ще в підлітковому віці, то дадуть результат для наших нових поколінь, які почнуть відхиляти будь-яку можливість участі в корупційних практиках», — зазначив Сергій Гупяк.

Освітяни обговорили механізми зменшення корупційних практик у сфері освіти, а Вікторія Скоробогата презентувала проєкт Офісу доброчесності НАЗК «Прозорі університети», до якого можуть приєднуватися освітні заклади.

«Ми трансформуємо освітнє середовище, створюючи такі умови, щоб уникати корупційних ризиків, пояснюючи усім учасникам освітнього процесу, як вони можуть брати участь у боротьбі з корупцією на рівні суспільства, починаючи з особистої відповідальності та дотримання етичних норм», — розповів проректор з наукової роботи ЗУНУ Микола Дивак.

Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету Віктор Островерхов, у межах реалізації проєкту «Прозорі університети» дисципліну «Антикорупція та доброчесніть» вивчають здобувачі ступеня вищої освіти «Магістр» спеціальності «Право».

Зазначимо, що проєкт «Прозорі університети» складається з кількох компонентів: впровадження університетської дисципліни «Антикорупція та доброчесність», безкоштовні онлайн-курси для підвищення спроможності викладачів і трансформація освітнього середовища на засадах прозорості та доброчесності на основі спеціально розроблених методичних рекомендацій. Більше про просвітницькі ініціативи НАЗК можна дізнатися на навчальній платформі Study.НАЗК та  Facеbook-сторінці Офісу доброчесності НАЗК

Останні новини

16.05.2025
16:00
Цивільна конфіскація: у дохід держави можуть стягнути понад 5,3 млн грн з родини екскерівника Одеської податкової
11:39
Субвенція на створення освітнього простору в школах: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливу корупційну схему
15.05.2025
11:12
Авторизація на провадження митної брокерської діяльності: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливість корупційних схем
09:29
Повні перевірки декларацій двох директорів КП Харкова: виявлено недостовірні відомості на понад 14 млн грн
14.05.2025
11:28
Конфлікт інтересів: кримінальні провадження за матеріалами НАЗК, обґрунтовані висновки і протоколи
13.05.2025
17:29
Як отримати інформацію з Реєстру порушників
09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua