НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

НАЗК та Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти об’єднали зусилля задля зменшення корупції у вишах

Посилання скопійовано
НАЗК та Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти об’єднали зусилля задля зменшення корупції у вишах

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти підписали Меморандум про співпрацю.

Головною метою документа є зменшення проявів корупційних ризиків у закладах вищої освіти (ЗВО). Адже брак роботи над корупційними ризиками в освіті не лише знижує її якість, але і зменшує довіру до українських університетів — як в абітурієнтів, так і у міжнародних партнерів.

«Кількість абітурієнтів в українських університетах напряму корелюється з якістю освіти та рівнем корупції. Потенційний студент та його батьки обиратимуть лише ті заклади, куди можна вступити без хабарів, а навчатися не за «додаткові подарунки» для деканату. Для НАЗК співпраця з Нацагентством із забезпечення якості вищої освіти особливо важлива в час, коли діти масово виїжджають за кордон. І лише від нас залежить, чи повернеться додому наша молодь», — наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко під час підписання Меморандуму підкреслив важливість співпраці з політикоформуючим антикорупційним органом.

«Для нас як для організації, безпосередньо відповідальної за якість вищої освіти, підписання цього Меморандуму є потужним кроком на шляху до нового рівня впровадження доброчесності у вищій освіті України. Впевнені, що наша спільна робота швидко принесе відчутні результати», — зазначив Андрій Бутенко.

Більшість корупційних схем в освіті насамперед є наслідком порушення принципів академічної доброчесності. Але зменшення кількості корупційних ризиків знизить і рівень корупції у закладах вищої освіти.

Цей Меморандум допоможе реалізувати одразу кілька груп заходів Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, спрямованих на забезпечення якості освіти, зокрема:

  • впровадження принципів академічної доброчесності у вищій освіті; 
  • підготовку пропозицій про вдосконалення законодавчого регулювання та впровадження заходів мінімізації ризиків порушення академічної доброчесності в закладах вищої освіти;
  • розвиток стандартів якості вищої освіти у сфері антикорупційного комплаєнсу.

Нагадаємо, що раніше НАЗК провело комплексне дослідження корупційних ризиків у сфері вищої освіти.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр