НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК внесло власника AliExpress до переліку міжнародних спонсорів війни

17.08.2023
НАЗК внесло власника AliExpress до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited до переліку міжнародних спонсорів війни через те, що вона продовжує працювати в рф. Зокрема, надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.

У 2023 році компанія оголосила план реструктуризації, що передбачає розподіл Alibaba Group на 6 груп: Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Business Group (Taobao, Tmall, Taobao Deals, Taocaica\i, 1688.com), Local Services Group (Amap, Ele.me), Global Digital Business Group (Lazada, AliExpress, Trendyol, Daraz, Alibaba.com), Cainiao Smart Logistics, Digital Media and Entertainment Group (Youku, Alibaba Pictures).

На території росії найбільшого поширення набула платформа онлайн-комерції AliExpress, якою керує дочірня російська компанія з групи Alibaba ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)».  Власником ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd . Станом на 2023 рік компанія продовжує ведення справ у росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів. Прибуток ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів (близько $160 млн).

 У квітні 2023-го агенція Reuters повідомила, що китайська компанія Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування (контролюється росіяними) в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023 року. За даними митниці, відвантаження мідного сплаву з заводу здійснювалися через порт Новоросійськ. З вивезеної з окупованих територій міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.

Варто зауважити, що Alibaba вдається й до цензурування українського контенту на своїх платформах, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стрімера, який мав на AliExpress понад 268 тисяч підписників, за допис про війну. Водночас, проросійські дописи на платформі не видаляються.

Всі наведені факти можуть свідчити про те, що компанія підтримує російську агресію не тільки фінансово, сплачуючи податки, але й ідеологічно.

Нагадаємо, що НАЗК є органом, відповідальним за систему комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі соціально відповідальне ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР. Список “Міжнародних спонсорів війни” на порталі “Війна і санкції” є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброченості ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії, отже зменшення фінансової і технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців. Одним з “важелів тиску” платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками і страховими компаніями для оцінки ризиків. Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з країною-агресором.

Останні новини

21.05.2026
14:30
За приховані в деклараціях статки суди притягнули до відповідальності депутата та двох посадовців місцевих рад
09:23
Як відкриті дані руйнують міфи про «тотальну корупцію»: дискусія на LMF 2026
20.05.2026
14:00
З посадовця податкової на Закарпатті можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4 млн грн
12:24
Повні перевірки декларацій: за 4 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1,3 млрд грн
09:31
Депутата з Житомирщини судитимуть за декларування недостовірних відомостей
19.05.2026
17:47
З посадовиці ДПС на Львівщині можуть стягнути необґрунтовані активи на понад 4,4 млн грн
09:19
Понад 110 політичних партій не подали звіти за І квартал 2026 року
18.05.2026
17:00
АП ВАКС підтвердила конфіскацію необґрунтованого активу колишнього підполковника Нацполіції на понад 2,2 млн грн
14:42
Антикорупційні інструменти, відкриті дані та протидія дезінформації: НАЗК провело тренінг для журналістів Львівщини
15.05.2026
17:53
Антикорупційна стратегія 2026–2030 переходить до парламентського етапу
14:41
Фінансовий аудит НАЗК вперше за міжнародними стандартами: фінансова та бюджетна звітність достовірна в усіх суттєвих аспектах
13:00
Ексдепутат сільради Вінниччини “збагатився” на понад 36 млн грн: результати повної перевірки декларації
12:36
Євроінтеграція і відчутні зміни для суспільства: Голова НАЗК розповів про пріоритети виконання Дорожньої карти з питань верховенства права
11:00
ВАКС визнав необґрунтованими активами люксові автівки чинного нардепа
10:05
У голови суду на Вінниччині можуть конфіскувати необґрунтовані активи на понад 6,8 млн грн
14.05.2026
16:31
«Прозорі університети»: в Україні з’явився перший Центр доброчесності та етики у вищій освіті
12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
15:00
Повні перевірки: Суд визнав винним депутата із Сумщини у недостовірному декларуванні
12:14
Звіт про лобіювання: як вносити дані про клієнтів і бенефіціарів
11.05.2026
17:37
Екскерівника Держлікслужби судитимуть за декларування недостовірних відомостей
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua