НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Органи влади виконали майже 46% заходів Державної антикорупційної програми

02.09.2025

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило дев’ятий щоквартальний моніторинг стану виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023–2025 рр. (ДАП). 

Станом на кінець II кварталу  2025 року державні органи виконали повністю або частково 526 заходів ДАП з 1146 (45,9%), виконують 237 заходів (20,7%), не виконали 131 захід (11,4%), не розпочали виконання 252 заходів (22%).

Ключові виконані антикорупційні заходи стосуються проведення незалежного оцінювання ефективності роботи антикорупційних органів та узагальнення правозастосування у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень.

  1. Проведення та оприлюднення звіту за результатами зовнішньої незалежної оцінки ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Сформовано Комісію з проведення зовнішньої незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, яка затвердила Критерії та методику проведення оцінювання.

Проведено зовнішній незалежний аудит діяльності НАБУ за результатами якого Комісія 02.05.2025 затвердила звіт, у якому надано 26 рекомендацій для покращення ефективності НАБУ.

Комісія оцінила діяльність НАБУ як помірно ефективну. У висновках підкреслено, що НАБУ демонструє високу результативність у виявленні корупції на найвищому рівні, має успішний досвід міжнародної співпраці, а також впроваджує сучасні електронні технології, зокрема систему «іКейс».

Виконання цього заходу підвищує прозорість діяльності антикорупційних органів, дає можливість громадськості здійснювати контроль за ефективністю їх роботи.

Це захід ДАП 2.1.7.3.2. Виконавець: Міністерство закордонних справ України.

  1. Підготовка щорічних узагальнень судової практики Верховного Суду у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень, а також проведення щорічних обговорень таких узагальнень.

Проведено узагальнення судової практики Верховного Суду у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень за 2022, 2023 та 2024 роки. 

За результатами опубліковано:

  1. Огляд судової практики Верховного Суду у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень (рішення, внесені до ЄДРСР, за 2022 рік);
  2. Огляд судової практики Верховного Суду у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень (рішення, внесені до ЄДРСР, за 2023 рік);
  3. Огляд судової практики Верховного Суду у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень (рішення, внесені до ЄДРСР, за 2024 рік).

Актуальні узагальнення судової практики Верховного Суду слугують орієнтиром як для суддівської спільноти, так і для науковців, експертів, адвокатів, прокурорів, слідчих (детективів), адже сприяють послідовності та усталеності всієї судової практики у кримінальних провадженнях щодо корупційних та пов’язаних з корупцією кримінальних правопорушень, що позитивно впливає на забезпечення невідворотності кримінальної відповідальності за корупцію.

Такі узагальнення дають змогу мінімізувати негативний вплив законодавчих прогалин та уможливлюють отримання юристами-практиками найбільш актуальних та аргументованих позицій щодо складних проблем тлумачення законодавства.

Це заходи ДАП 3.3.1.3.1. та 3.3.1.3.2.

Виконавець: Верховний Суд 

Нагадаємо, прогрес виконання заходів ДАП можна відстежувати в Інформаційній системі  моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.

Останні новини

29.04.2026
18:45
Цивільна конфіскація: ВАКС визнав необґрунтованими активи посадовця міграційної служби на понад 7,3 млн грн
11:40
Доступ до Реєстру прозорості буде обмежено 30 квітня з 16:00 до 18:00
10:11
Моніторинг способу життя: у І кварталі 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 100 млн грн
28.04.2026
13:24
НАЗК, судді, правоохоронці та податківці обговорили особливості кваліфікації порушень у сфері декларування, а також питання визнання активів необґрунтованими
27.04.2026
17:30
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію активів родини екскерівника обласного ТЦК та СП на понад 3,8 млн грн
16:42
Відкрито нові вакансії в НАЗК: конфлікт інтересів, правова робота, ІТ та просвіта
24.04.2026
15:42
Анонс НАЗК запрошує на презентацію результатів опитування експертів про корупцію в Україні за 2025 рік
11:04
Квартира на тещу: у керівника сервісного центру МВС на Харківщині можуть конфіскувати актив на 3,7 млн грн
23.04.2026
16:30
Повні перевірки декларацій: за 3 місяці 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 1 млрд грн
11:25
Україна долучилась до обговорення пріоритетів діяльності Антикорупційної мережі ОЕСР на 2027-2030 роки
22.04.2026
15:00
На Закарпатті депутата судитимуть за недостовірне декларування на понад 13,8 грн та легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом
11:57
Повні перевірки декларацій: депутата Полтавської міськради підозрюють у недостовірному декларуванні криптоактивів
16.04.2026
15:30
Віцепрем’єр-міністр України: Схвалення Антикорупційної стратегії на 2026–2030 роки - один із ключових пріоритетів Уряду
14:37
Депутатів із Полтавщини та Львівщини визнали винними за приховані від декларування статки
15.04.2026
18:27
Міноборони розробило механізм закупівлі оборонних інновацій з урахуванням рекомендацій НАЗК
14.04.2026
17:56
НАЗК попереджає про шахрайські електронні листи від імені Агентства
13.04.2026
12:27
За матеріалами НАЗК історичну будівлю в центрі Львова повернули у власність держави – рішення суду
10.04.2026
13:05
Цивільна конфіскація: АП ВАКС підтвердила законність стягнення у дохід держави понад 5,3 млн грн з експодатківця
09.04.2026
14:46
Антикорупційна стратегія на 2026–2030 роки: шлях від ідеї до комплексного державного рішення
13:33
Елітні авто та комерційна нерухомість: ексочільника міграційної служби Хмельниччини судитимуть за недостовірне декларування
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua