НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Побудова антикорупційного комплаєнсу і доброчесності в бізнесі: НАЗК презентувало настільну книгу

28.06.2024

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало “Настільну книгу з розбудови доброчесної організації”, що має стати інструментом для становлення етичного бізнес-середовища в Україні.

У заході взяли участь заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко, фахівці управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері Агентства, представники органів влади, бізнес-асоціацій та громадськості.

“Запобігання корупції в державі забезпечується через взаємодію між державним органами, бізнесом та громадським сектором. Така взаємодія створила нові проекти, які мінімізували корупційні практики у цілих сферах до них відносяться Прозорро, Прозорро.Продажі, Медичні закупівлі та Державний оператор тилу та інші. Україна зосереджена на розвитку доброчесності у приватному секторі через реалізацію Антикорупційної стратегії та програми з її виконання  на 2023-2025 роки. Пріоритетом є створення сучасних антикорупційних інструментів та здійснення галузевих реформ для запобігання корупції. Одним із таких загальнодоступних інструментів для побудови антикорупційного комплаєнсу і доброчесності для бізнесу є “Настільна книга з розбудови доброчесної організації”, розроблена НАЗК. Її впровадження є важливим етапом для підвищення конкурентоспроможності в бізнесі”, - зазначив заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко.

У книзі зібрані методичні документи та антикорупційні стандарти для підвищення доброчесності у приватній сфері, в також практичні рекомендації, які допоможуть компаніям запровадити принципи доброчесності у свою щоденну діяльність. Йдеться про розподіл функцій, прав і обов'язків в організації, рекомендації щодо управління корупційними ризиками, розробку внутрішніх документів  із запобігання корупції, просвітницьку діяльність та навчання, а також систему повідомлення про порушення та їх розгляд. 

“Настільна книга сфокусована на практичних базових рекомендаціях,  спрямованих для мінімізації корупційних ризиків всередині організації, при співпраці з партнерами та органами державної влади”, - розповів один із розробників книги, керівник відділу формування політики доброчесності у приватній сфері Олександр Васильчук.

Книга може бути застосована керівниками як основа для навчання та консультацій, сприяючи впровадженню культури доброчесності в бізнес-середовищі. При цьому організації можуть обирати елементи для впровадження згідно зі своєю специфікою та видами діяльності. 

Спікерами під час презентації книги стали Катерина Пенькова, аналітик політики відділу з питань України Директорату глобальних зносин та співробітництва ОЕСР, Олександр Палазов,  директор департаменту регуляторної політики та підприємництва Міністерства економіки України, та Андрій Ремізов, директор Державної установи “Офіс з розвитку підприємництва та експорту”.

Розбудова доброчесності це командна робота, тому команда НАЗК відкрита до зворотного зв’язку від представників бізнесу. Адреса електронної пошти для зворотного зв'язку: private.integrity@e-nazk.gov.ua.

Останні новини

28.06.2024
18:46
“Прозорі школи” і “Прозорі університети”: Офіс доброчесності НАЗК презентував проєкти для освітян з Волині
15:00
НАЗК та Укрзалізниця підписали меморандум про співпрацю в розбудові культури доброчесності
09:51
Побудова антикорупційного комплаєнсу і доброчесності в бізнесі: НАЗК презентувало настільну книгу
27.06.2024
18:13
Запобігання корупційним ризикам, викривання корупції та прозорість влади: команда НАЗК відвідала Волинь
26.06.2024
18:45
НАЗК припиняє фінансування політичній партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах на майже 5 млн грн
17:21
Апеляція підтвердила рішення ВАКС стягнути активи колишніх керівників АТ «Мотор Січ», виявлені НАЗК
10:39
Анонс НАЗК презентує результати соціологічного експертного дослідження «Корупція в Україні 2023: погляд та оцінки експертів»
25.06.2024
10:34
Доброчесне лобіювання: НАЗК провело консультації з громадськістю щодо Правил етичної поведінки
22.06.2024
11:59
IACC-2024 у Вільнюсі: НАЗК зміцнює співпрацю з міжнародними партнерами з Євросоюзу та ОАЕ  
21.06.2024
18:18
НАЗК та Базельський інститут управління уклали меморандум про співпрацю
17:42
Антикорупційні та правоохоронні органи 25 держав підписали у Вільнюсі спільну заяву про координацію зусиль протидії корупції 
13:16
Анонс НАЗК запрошує до обговорення проєкту наказу про внесення змін до Порядку відбору декларацій для повної перевірки та її черговість
10:00
НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроекту щодо посилення гарантій його незалежності
20.06.2024
15:42
Напередодні старту перемовин щодо членства в ЄС європейські урядовці вивчають стан роботи антикорупційної інфраструктури України  
11:27
НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення та декларування недостовірних відомостей на понад 25 млн грн у колишнього столичного податківця (виправлено)
19.06.2024
16:24
Співробітництво з міжнародними стейкхолдерами та залучення найкращих антикорупційних практик – робота делегації НАЗК у Вільнюсі 
09:33
Заходи Державної антикорупційної програми у секторі оборони: стан виконання і виклики 
18.06.2024
09:30
Голова НАЗК взяв участь в обговоренні управління корупційними ризиками у відбудові на засіданні Цільової антикорупційної групи при ОЕСР
17.06.2024
20:52
Всеволод Князєв тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя на підставі рішення ВРП за скаргою НАЗК
09:43
Повні перевірки: не варто штучно нарощувати розмір готівки у декларації 
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua