НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Понад 100 освітян, школярів і батьків обговорили як зробити освіту доброчесною та прозорою

13.12.2024

Як зробити освіту доброчесною та виховати  цінності доброчесності у школярів обговорили під час форуму «Доброчесність для освіти» 12 грудня. Захід  відбувся вдруге та обʼєднав  понад 100 учасників, серед яких освітяни, батьки, школярі, а також експерти міжнародного, публічного та громадського секторів. Основна мета заходу — обговорити досягнення, виклики та перспективи впровадження доброчесності у загальну середню освіту.

«Проєкт “Прозора школа” – це один із найвдаліших просвітницьких проєктів, який реалізує Офіс доброчесності НАЗК і який вже об'єднав понад 620 шкіл з 21 регіону держави. Наша мета – поширювати ідеї та цінності, які закладені в проєкт, зокрема на уроках доброчесності у всіх школах України. Адже так спільними зусиллями формуємо відкритість і довіру до освіти, а головне змінюємо свідомість учнів і освітян. Це вдала інвестиція у майбутнє, але це тривалий шлях із залученням багатьох сторін, зокрема управлінців, освітян, батьків і школярів. Крім того, доброчесність в освіті є важливим елементом прозорості, відкритості та правильних практик управління ресурсами», – зазначив  Сергій Гупяк, заступник Голови НАЗК. 

Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Аллан Паг Крістенсен зауважив, що освітяни стикаються з надзвичайними викликами у цей складний час і несуть багато відповідальності: не лише навчання, але й питання безпеки дітей та підтримки у складні часи. 

«Все починається з нового покоління та нових ідей. Доброчесність і корупція - це питання цінностей і культури. Доброчесності не можна навчитися, прослухавши курс або прочитавши книгу. А викладання цінностей має бути однією з найскладніших тем для вчителя.. Антикорупційна ініціатива ЄС підтримує НАЗК у впровадженні кращих освітніх практик, а також підтримує розробку та впровадження освітніх програм у школах, університетах», – додав Аллан Паг Крістенсен.

«Просвітницький напрям Офісу доброчесності НАЗК активно працює над тим, аби зробити доброчесність новою нормою. У закладах середньої та вищої освіти, а також – у суспільстві. Задля цього ми реалізуємо декілька проєктів, які спрямовані  на розробку навчальних матеріалів та трансформацію освітнього середовища. Адже освіта відіграє важливу роль у вихованні та формуванні цінностей», – зазначила керівниця Офісу доброчесності Ірина Тимченко.

Народний депутат України Роман Грищук зауважив, що доброчесність – це те, що не можна навчити в школі. Адже вона формується прикладом вчителя. Корупцію поборють не державні інституції, а освіта, бо саме зі школи закладаються фактори поведінки. Тому, на його думку, НАЗК має більше працювати зі школами та вчителями. 

Протягом заходу відбулися панельні дискусії, зокрема про:

  • роль стейкхолдерів у розбудові доброчесності, де обговорили виклики та досягнення у впровадженні доброчесності на всіх рівнях освіти;
  • освітян як ключ до доброчесності, де педагогічні працівники поділилися досвідом втілення принципів доброчесності у школах;
  • батьківську спільноту як партнер у формуванні доброчесного освітнього середовища, де порушили питання співпраці батьків і школи;
  • учнівство як рушійну силу доброчесності, де учні презентували свої ідеї та ініціативи з покращення доброчесної поведінки в школах.

Під час майстер-класів учасники отримали практичні навички та інструменти для впровадження принципів доброчесності в освітній процес. 

Зокрема,  майстер-клас «Доброчесність на уроках: авторські розробки навчального контенту» провели вчителі. Зокрема, старший викладач Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, співавтор посібника «Pro доброчесність» Віталій Гладун, заступниця директора спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 207 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва, співавторка посібника Дар'я Демчук-Маригіна, вчителька української мови Київського ліцею «Educator», одна з 50 найкращих вчителів планети за версією Global Teacher Prize 2023 Людмила Таболіна та Оксана Загородня, заступниця директора комунального закладу «Вінницький ліцей №20». Освітяни представили свої авторські матеріали і методики, що допомагають вчити учнів цінностям доброчесності та антикорупційної освіти.

Авторів кращих практик з теми доброчесності для використання в освітньому процесі, що увійшли до Збірника кращих практик з цієї теми, відзначили нагородами. 

Захід організував Офіс доброчесності НАЗК за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС — провідної антикорупційної програми, що фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Довідково. Форум «Доброчесність для освіти» — це щорічний захід, який слугує платформою для налагодження партнерських зв’язків між освітянами, учнями та батьківськими спільнотами, стейкхолдерами, закладаючи основу для довгострокової співпраці в розбудові доброчесної освіти в Україні.

Відеозапис за посиланням: https://cutt.ly/seVU6KeM

 

Останні новини

08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
02.05.2025
12:48
Як урядовці та нардепи мають діяти у разі конфлікту інтересів
01.05.2025
17:51
Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Національного агентства з питань запобігання корупції «Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 18 січня 2019 року № 43»
11:23
Недостовірні відомості на понад 22,5 млн грн: повні перевірки декларацій ексголовного податківця Тернопільщини
30.04.2025
12:15
НАЗК та антикорупційні установи країн Балтії обговорили питання співпраці в протидії корупції та зміцненні національної безпеки
10:03
Автоматизована перевірка декларацій: що означає отримана довідка в Реєстрі декларацій
28.04.2025
10:31
Сьогодні з 19:00 до 20:00 буде обмежено доступ до Реєстру декларацій
25.04.2025
15:28
НАЗК запропонувало шляхи усунення корупційних ризиків у законопроєкті про державний екологічний контроль під час наради Комітету ВРУ
24.04.2025
14:34
Відкрито сім нових вакансій в НАЗК: антикорполітика, сфера оборони та роз’яснювальна робота
23.04.2025
15:30
Контроль повноти заповнення декларації: в деклараціях членів ВЛК виявлено недостовірні відомості на понад 35,3 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua