У Києві відбулася установча конференція в межах Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України, який є одним з флагманських проектів Комплексного пакета допомоги НАТО для України.
Конференція була присвячена питанням імплементації рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель, затверджених на Вашингтонському саміті НАТО у липні 2024 року, актуалізації потреб України в рамках кожної із рекомендацій і пріоритизації виконання цих рекомендацій, а також розподілу ролей та обов’язків органів державної влади, відповідальних за виконання рекомендацій НАТО.
Заступник керівника Представництва НАТО в Україні Петер Хауге Берг відзначив вагомий внесок та лідерську позицію і проактивність команди НАЗК у розбудові доброчесності в секторі безпеки та оборони України та роботі над проєктами Альянсу.
Керівник Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони Ярослав Любченко представив пропозиції НАЗК щодо необхідних кроків, які підвищать ефективність імплементаційного процесу. Він зазначив, що удосконалення системи оборонних закупівель України та впровадження рекомендацій Стратегічного огляду є неможливими без попереднього ознайомлення учасників з “правилами гри”, тому налагодження організаційних процесів та єдина для всіх методологія є запорукою ефективної й злагодженої роботи на національному рівні. Команда НАЗК пропонує чіткий план дій та п’ять конкретних кроків, необхідних для успішного виконання рекомендацій НАТО та переходу до практичного етапу їх впровадження.
Так, на розгляд учасників було представлено план з таких основних кроків:
- розподіл рекомендацій між робочими групами, які складатимуться з представників державних органів та експертів НАТО, подібними тим, що було сформовані під час проведення Стратегічного огляду;
- визначення органів державної влади, відповідальних за координацію імплементації в межах таких груп;
- розробка практичної методології забезпечення ефективної взаємодії залучених сторін (визначення функцій та обов'язків) щодо впровадження рекомендацій;
- розробка плану імплементації для кожної рекомендації;
- проведення регулярних консультацій між українською стороною та стороною НАТО з питань імплементації рекомендацій.
Представники штаб-квартири НАТО підтримали ініціативу НАЗК та наголосили на важливості пріоритизації процесу імплементації Стратегічного огляду.
Нагадаємо, що НАЗК спільно з представниками інших державних органів, Верховної Ради України та експертами НАТО брало активну участь в розробці рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель.
“НАЗК висловлює вдячність Представництву НАТО в Україні, представникам штаб-квартири НАТО та всім країнам-членам Альянсу, які беруть активну участь та сприяють успішній імплементації рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України. Це важливий крок для зміцнення обороноздатності нашої держави та інтеграції до євроатлантичного Альянсу”, - підкреслив Ярослав Любченко.
Фото Міністерства оборони України