НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
1

Посли G7 та ЄС очікують відновлення електронного декларування та затвердження ДАП Україною

Посилання скопійовано
Посли G7 та ЄС очікують відновлення електронного декларування та затвердження ДАП Україною

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розраховує на затвердження проекту Державної антикорупційної програми (ДАП) на 2023–2025 роки в Кабінеті Міністрів України найближчими днями, але цьому може завадити спротив з органів, що належать до найбільш корумпованих сфер.

Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час зустрічі з послами країн Великої сімки (G7) та Європейського Союзу у резиденції Посла Японії в Україні. 

«Ми дякуємо за включення затвердження Державної антикорупційної програми до пріоритетів послів G7. Затвердження ДАП є ключовим у подальшій реалізації Антикорупційної стратегії України, що допоможе України економити до 200 млрд грн платників податків щорічно та долати корупцію у сферах, які найбільш уражені корупцією. І це може гарантувати прозорість у майбутніх процесах пов’язаних з відбудовою. Програма спрямована на подальше зміцнення антикорупційних інституцій в Україні, а також впровадження антикорупційних стандартів ЄС у ключових сферах суспільного життя та економіки. Це ще один вагомий крок на шляху інтеграції України до ЄС та НАТО», — підкреслив Олександр Новіков.

Голова НАЗК додав, що вже 3 лютого в Києві відбудеться важливий Саміт Україна-ЄС, тому держава має продемонструвати свою готовність до нього, затвердивши ДАП та продемонструвавши нашим партнерам абсолютну нетолерантність України до корупції.

Олександр Новіков обговорив з послами G7 необхідність відновлення декларування публічних службовців та фінансової звітності політичних партій.

«Відновлення декларування та звітності політичних партій є ефективними інструментами не лише для запобігання корупції, а й для виявлення фактів незаконного збагачення та інших корупційних правопорушень. Це набуває особливої актуальності з точки зору підзвітності українських посадовців за використання коштів допомоги партнерів з розвитку. І останні гучні події в нашій країні демонструють необхідність відновлення цих процесів. Наразі законопроект щодо відновлення електронного декларування очікує розгляду та ухвалення у Верховній Раді ще з осені минулого року», — додав Голова НАЗК.

Він подякував представникам країн G7 за всебічну підтримку України та вкотре підкреслив, що наша держава має у своєму арсеналі всі необхідні інструменти для забезпечення прозорості та підзвітності у процесах відбудови та отримання допомоги від партнерів. Тому НАЗК очікує на якнайшвидшу підтримку з боку Кабінету Міністрів України та Верховної Ради у цих питаннях.

У свою чергу, посли країн G7 та ЄС висловили свою чітку підтримку якнайшвидшого ухвалення ДАП та відновлення інструментів запобігання корупції (електронне декларування та фінансове звітування політичних партій).

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас зауважив: “Ухвалення ДАП стане чудовим результатом, який можна буде презентувати під час Саміту Україна – ЄС”.

Посли країн G7 та ЄС пообіцяли продовжувати підтримку антикорупційних реформ, незалежності антикорупційних органів України, а також закликали до вжиття всіх необхідних кроків для забезпечення ефективного та прозорого процесу отримання міжнародної допомоги під час відбудови України, зокрема гарантування належної системи комплаєнсу у виконавців проектів з відбудови.

Нагадаємо, що цього року Японія головує в рамках G7. Раніше Голова НАЗК зустрічався з Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі.

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

28 Березня 2023
Квартира за “подаровані” кошти: НАЗК провело моніторинг способу життя одного з керівників в Офісі Генерального прокурора
27 Березня 2023
Динаміка декларування зросла: за тиждень декларації за 2021 рік подали понад 7,4 тис. осіб
24 Березня 2023
Війна – не перешкода для України у виконанні її зобов’язань у сфері антикорупції  як члена Ради Європи, –  Олександр Новіков після засідання GRECO
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр