НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Війна і Мистецтво: НАЗК запустило новий розділ на порталі “Війна і Санкції” щодо політики доброчесності в мистецькій сфері

Посилання скопійовано
Війна і Мистецтво: НАЗК запустило новий розділ на порталі “Війна і Санкції” щодо політики доброчесності в мистецькій сфері

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило новий розділ на порталі “Війна і Санкції” в межах проекту “Війна і Мистецтво”. Він має допомогти відстежити порушення санкцій у світових операціях на ринку предметів мистецтва.

Відтепер кожен може легко відслідкувати обіг продуктів мистецтва, які купують або продають підсанкційні росіяни. Російські олігархи, незважаючи на накладені на них санкції,  досі можуть легко приховувати та відмивати свої кошти через обʼєкти мистецтва. Так, живопис, скульптури, художні ювелірні вироби – це саме те, що використовується як лазівка для обходу санкцій. Розділ “Війна і Мистецтво” сприятиме роботі з недопущення обходу санкцій, пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшої їх заморозки, конфіскації та, у майбутньому, передачі Україні. 

Всі ці об’єкти мистецтва відтепер будуть об’єднані в одній базі, що спростить доброчесним учасникам артринку проведення “санкційних” перевірок та ускладнить для російських олігархів продаж таких активів. У розділі “Війна і Мистецтво“ можна ознайомитись із об’єктами мистецтва, якими володіють підсанкційні особи, або які були продані чи куплені ними, починаючи з 2014 року,  – з початку російсько-української війни.

Наразі в розділі є інформація про понад 300 предметів мистецтва. Серед їхніх власників – репер Тимур Юнусов (Тіматі), мілярдер В’ячеслав Кантор, модель Дар’я Жукова та інші особи, які знаходяться під санкціями через пряме сприяння війні росії проти України. 

Новий розділ також дозволяє повідомити про мистецький об’єкт, який перебуває у власності росіян. Тож якщо ви володієте відповідною інформацією та доказами щодо такого активу, повідомляйте про це, заповнивши відповідну форму на порталі.  

“Війна і Мистецтво“ сприятиме недопущенню обходу санкцій та пошуку мистецьких активів підсанкційних осіб з метою подальшої заморозки цих активів, конфіскації і передачі їх Україні.

Інформація, представлена в розділі, зібрана з відкритих джерел. Дані щодо вартості та власників артоб’єктів можуть змінюватись та оновлюватись в процесі верифікації. Зазвичай підсанкційні субʼєкти намагаються приховати володіння такими активами. Процес актуалізації інформації досить складний, бо офіційних даних щодо прямих власників обʼєктів мистецтва не існує, формально це можуть бути їхні родичі, або ж власник може змінюватися кілька разів в короткі проміжки часу тощо. 

Розділ “Війна і Мистецтво” перебуває в стадії наповнення та вдосконалення, незабаром з’являться функції фільтрування інформації за категоріями тощо. 

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну НАЗК разом з Міністерством закордонних справ України (МЗС), Службою безпеки України (СБУ), Міністерством юстиції України та іншими інституціями почало роботу над  формуванням санкційних списків росіян, причетних до розв’язання війни проти нашої держави.

Роль НАЗК у санкційній політиці передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Вересня 2023
НАЗК вітає відновлення подання звітів політичними  партіями  та їх перевірки: Президент підписав закон №3337  
26 Вересня 2023
Вдосконалення законодавства у сфері конфлікту інтересів: НАЗК запрошує взяти участь у громадському обговоренні законопроектів 
26 Вересня 2023
До Єдиного порталу повідомлень викривачів підключено Нацполіцію та ДБР
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр