Офіс доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) реалізовує проєкт “Прозора школа” з 2022 року.
Його мета – запустити трансформацію освітнього середовища через впровадження освітніх матеріалів і підвищення доброчесності й прозорості школи як інституції.
В рамках проєкту в Україні створено 15 Хабів доброчесності у 12 регіонах, які залучають до роботи дружні заклади освіти та об'єднують їх для спільної роботи.
Історія Хабів доброчесності розпочалася з Вінниці. Перший в Україні хаб розпочав роботу офлайн у Вінницькій гімназії №24 і вже тоді об'єднав 32 дружні школи.
За час реалізації до спільноти проєкту приєдналося 560 шкіл. Найбільше – з Львівської (105), Дніпропетровської (80), Вінницької (76), Рівненської областей (67).
Школи спільноти – це партнери Офісу доброчесності НАЗК з поширення антикорупційної освіти та освіти про доброчесність у школах. Вони є агентами змін у Спільноті доброчесного вчительства, в межах якої освітяни отримують доступ до навчально-методичних матеріалів з теми антикорупції та доброчесності, неформального навчання, беруть участь у тренінгах, вебінарах. Крім того, обмінюються досвідом використання контенту для формування в учнівства нульової толерантності до корупції.
13 менеджерів Хабів доброчесності пройшли тренінгове навчання від Офісу доброчесності НАЗК. Це директори, заступники директорів шкіл та педагоги з Вінниччини, Рівненщини, Волині, Львівщини, Київщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Кропивницького, Закарпаття.
“У проєкті “Прозора школа” ми працюємо як з вчителями, щоб надати їм найсучасніші методичні розробки для роботи з учнями на тему доброчесності та антикорупції, так і з керівниками шкіл для комплексної трансформації закладів освіти на засадах доброчесності, прозорості та відкритості. Ці зміни важливі для школярів, батьків і освітян”, – зазначила керівниця Офісу доброчесності НАЗК Ірина Чаговець.
Вчителі спільноти проводять тематичні години спілкування, для учнів 3-4 класів – уроки доброчесності, а для дев'ятикласників викладають спеціальний антикорупційний курс, а також мають підбірку антикорупційних ігор, які використовують і в позаурочній діяльності.
Доєднатись до спільноти можна за посиланням: http://surl.li/rulvw.