НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Результати роботи НАЗК за 2024 рік: розбудова доброчесності у секторі безпеки та оборони

27.01.2025

У 2024 році робота Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в частині розбудови доброчесності у сфері безпеки та оборони була сфокусована на двох флагманських проектах Комплексного пакета допомоги НАТО для України: Дорожній карті взаємосумісності України з НАТО та Стратегічному огляді системи оборонних закупівель України для наближення України до стандартів країн-членів Альянсу. Крім того, НАЗК  працювало над ідентифікацією та мінімізацією корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони.  

«У 2024 році ми спільно з Міністерством оборони, Верховною Радою України та іншими органами працювали над підготовкою рекомендацій в рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України. І, як результат, 21 рекомендацію для системи оборонних закупівель України було затверджено на Вашингтонському саміті у липні минулого року”, - наголосив Голова НАЗК Віктор Павлущик.

Для ефективної імплементації рекомендацій, отриманих за результатами Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України, минулого року НАЗК провело та презентувало дослідження “Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для ЗСУ”, в якому визначено 11 корупційних ризиків та 40 рекомендацій для їх усунення. 

“Координаційна робота НАЗК з розбудови доброчесності у секторі безпеки та оборони сприяє підвищенню прозорості, ефективності та відповідності управлінських процесів стандартам НАТО, це важливо до набуття членства України в Північноатлантичному альянсі. Наша країна та НАТО мають бути взаємосумісними у використанні зброї, підходів до планування, управління людьми тощо. Для імплементації цих засад Україна вже запровадила передові ІТ-системи, цифровізувала процеси збору даних для ухвалення рішень на їх основі. Такі українські продукти як екосистема DELTA, система управління тактичної ланки «Кропива» або система оцифровування процесів забезпечення ЗСУ DOT.Chain не лише надають Україні стратегічну перевагу у сфері оборони, а й отримали визнання НАТО та мають перспективу стати ключовим елементом у формуванні нових стандартів та рішень Альянсу, визначаючи майбутнє колективної безпеки», - зазначив Ярослав Любченко, керівник управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони НАЗК.

В 2025 році в сфері безпеки та оборони для НАЗК  залишається пріоритетною реалізація спільно з Міністерством оборони та іншими залученими органами рекомендацій, наданих як в межах Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України, так і в межах дослідження корупційних ризиків НАЗК під час здійснення централізованих тилових закупівель. Це вкрай необхідно для підвищення ефективності системи оборонних закупівель.

Не менш важливим документом в сфері євроатлантичної інтеграції є Дорожня карта взаємосумісності України з НАТО, до розробки рекомендацій в межах якої НАЗК долучилося в 2024 році та координація виконання яких є одним з пріоритетів на цей рік.

Напрацювання НАЗК були враховані при формуванні Дорожньої карти взаємосумісності Комплексного пакета допомоги НАТО для України. Цей пакет - основа  підтримки інституційної спроможності вітчизняного сектора безпеки і оборони та посилення обороноздатності України у довгостроковій перспективі. Також Національне агентство визначено відповідальним за координацію виконання Цілі ІО 0204 «Розбудова доброчесності» (Integrity  Development), яка, серед іншого, передбачає впровадження комплексних планів з розбудови доброчесності та імплементацію рекомендацій, наданих за підсумками Самооцінки стану виконання Програми НАТО з розбудови доброчесності у Звіті-2019. З огляду на це НАЗК ініціювало процес оцінки стану імплементації рекомендацій та взяло на себе роль координатора її проведення.

У 2025 році НАЗК також продовжить напрацьовувати рекомендації, що дозволять знизити виявлені корупційні ризики та вдосконалити роботу оборонної сфери в цілому, а також планує презентувати досвід України країнам-членам НАТО.

Останні новини

16.05.2025
16:00
Цивільна конфіскація: у дохід держави можуть стягнути понад 5,3 млн грн з родини екскерівника Одеської податкової
11:39
Субвенція на створення освітнього простору в школах: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливу корупційну схему
15.05.2025
11:12
Авторизація на провадження митної брокерської діяльності: завдяки врахуванню рекомендацій НАЗК усунуто можливість корупційних схем
09:29
Повні перевірки декларацій двох директорів КП Харкова: виявлено недостовірні відомості на понад 14 млн грн
14.05.2025
11:28
Конфлікт інтересів: кримінальні провадження за матеріалами НАЗК, обґрунтовані висновки і протоколи
13.05.2025
17:29
Як отримати інформацію з Реєстру порушників
09.05.2025
15:36
Повні перевірки: ДБР повідомило про підозру екскерівниці Дніпропетровської МСЕК за недостовірне декларування
13:00
ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик
11:18
Повні перевірки декларацій за квітень: НАЗК виявило порушення на майже 459 млн грн
08.05.2025
16:45
Цивільна конфіскація: САП за матеріалами НАЗК заявила позов щодо визнання необґрунтованою частини активу, оформленого на родичку чинного міністра агрополітики 
15:00
Моніторинг способу життя: 4,85 млн грн можуть стягнути в дохід держави з колишнього в.о. керівника Харківського ТЦК
12:20
НАЗК завершило перевірку ДП «Ліси України»: виявлено низку корупційних ризиків та ініційовано п’ять розслідувань
10:53
Міжвідомча робоча група щодо вступу у ЄС схвалила проєкт дорожньої карти «Верховенство права»: що передбачає блок “Боротьба з корупцією”
07.05.2025
18:49
Команда НАЗК на Чернігівщині: корупційні ризики у відбудові та закупівлі, інституційна спроможність антикорупційних уповноважених
09:30
НАЗК нагадує політичним партіям про необхідність подати звіти за I квартал 2025 року
06.05.2025
18:45
Нові вакансії в НАЗК: запрошуємо фахівців у сфері роботи антикорупційних уповноважених, антикорполітики та HR
16:15
Моніторинг способу життя: 5,5 млн грн можуть стягнути в дохід держави з ексначальника Запорізького ТЦК
12:18
Закон vs приватний інтерес: як врегулювати конфлікт посадовцям органів виконавчої влади
05.05.2025
11:39
Анонс Публічна презентація Огляду доброчесності та антикорупційної політики України ОЕСР
09:30
Цивільна конфіскація: ВАКС стягнув 2 млн грн з начальника відділу з питань нотаріату у Закарпатській області
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua