НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Секторальні реформи, прозорість та відкритість - Голова НАЗК про напрями антикорупційної політики України на шляху до ЄС

09.12.2024

Антикорупційна інфраструктура України не обмежується діяльністю антикорупційних органів, до неї входять також органи, залучені до виконання Державної антикорупційної програми,  активний громадський сектор та інститут антикорупційних уповноважених.

На цьому під час форуму, присвяченому Міжнародному дню боротьби з корупцією, наголосив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик.

Він зазначив, що антикорупційні зусилля України  наразі спрямовані насамперед на проведення секторальних реформ, забезпечення відкритості та прозорості публічного врядування, що є важливим для подальшої євроінтеграції.

“Переговорний процес передбачає обов’язковий антикорупційний мейнстрімінг, метою якого є встановлення реального рівня корупції та його зниження під час вступу України до ЄС. НАЗК бере участь в діяльності усіх робочих груп, залучених до обговорення 36 перемовних розділів, аби забезпечити ідентифікацію корупційних ризиків та визначити шляхи їх мінімізації під час подальших переговорів. Спільно з органами законодавчої і виконавчої влади  ми сподіваємося на позитивний результат і робимо все можливе для якісного відпрацювання антикорупційних пріоритетів та надалі -  імплементації секторальних реформ для подальшого руху України до Європейського Союзу”, - підкреслив голова НАЗК.

Заступник Голови Нацагентства Дмитро Калмиков додав, що Україна стала першою серед країн, які претендують на членство в ЄС, до якої Європейська Комісія висунула настільки глибокі вимоги щодо реалізації антикорупційних ініціатив практично за всіма переговорними розділами. 

“Україна в переговорній рамці має врахувати рекомендації, надані як безпосередньо Єврокомісією, так і в межах моніторингових механізмів, зокрема ОЕСD, GRECO, FATF,  і  сфокусуватися на формуванні системи ефективної антикорупційної політики, що базується на даних. Насамперед йдеться про належну реалізацію Антикорупційної стратегії та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки та створення якісної Антикорупційної стратегії і Державної антикорупційної програми на 2026-2030 роки. Серед пріоритетних сфер, на які Єврокомісія рекомендує звернути увагу, - галузі безпеки та оборони, відновлення, інфраструктури, транспорту, податків, митниці й енергетики. Це ті сфери, які потребують галузевих реформ, що відповідатимуть актам законодавства ЄС і сприятимуть мінімізації корупції”, - розповів Дмитро Калмиков.

За словами заступника Голови НАЗК Сергія Гупяка, для того, щоб стратегічний аналіз корупційних ризиків максимально охопив усі сфери та сектори, до нього мають бути залучені антикорупційні уповноважені різних органів.

“Уповноважені мають стати ефективними спеціалістами, які бачитимуть корупційні ризики безпосередньо в кожній організації та пропонуватимуть шляхи їх мінімізації.  Вони повинні сигналізувати про ймовірні ризики Нацагентству та вказувати шляхи розв'язання проблеми.  Таким чином ризики, які будуть виявлені завдяки спільній роботі всієї антикорупційної інфраструктури, дадуть нам можливість сформувати якісну Державну антикорупційну програму на наступні 5 років та за допомогою її інструментів усунути ризики, виявлені в переговорних розділах для вступу в Європейський Союз”, - зауважив Сергій Гупяк.

У форумі також взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль,  Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, представники профільних міністерств, державних органів, громадських та міжнародних організацій.

Захід організовано проєктом “Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity), що фінансується спільно USAID і UK International Development.

 

Останні новини

15.04.2025
15:22
НАЗК запрошує до обговорення законопроєкту щодо автоматизації подання фінансової звітності учасників референдумів
15:20
НАЗК запрошує взяти участь у обговоренні проєкту наказу щодо видалення кандидатських декларацій з Реєстру
14.04.2025
18:02
МВФ підтримує збереження напряму моніторингу способу життя, який реалізує НАЗК
11.04.2025
14:02
Перезавантаження митниці й закупівлі Міноборони: НАЗК з початку року провело моніторинг понад 800 актів та 40 антикорупційних експертиз законодавства
10.04.2025
19:04
Корупційні ризики під час відбудови та експертна підтримка майбутньої антикорстратегії: Голова НАЗК обговорив зі Світовим банком розширення співпраці
16:18
Повні перевірки декларацій за березень: НАЗК виявило порушення на понад 234 млн грн
11:30
Портал викривачів: оцінка користувачів та плани подальшого вдосконалення
09.04.2025
16:15
7,8 млн грн стягнули в дохід держави з харківського поліцейського за матеріалами НАЗК
12:02
Перевірка організації роботи щодо запобігання корупції в Держрибагентстві: ініційовано п’ять розслідувань
08.04.2025
12:57
Моніторинг способу життя за перший квартал 2025 року: незаконне збагачення на 117 млн грн і цивільна конфіскація на 51,3 млн грн
07.04.2025
18:13
НАЗК представило план заходів для усунення корупційних ризиків в тилових закупівлях для ЗСУ
04.04.2025
17:00
Цивільна конфіскація понад 5 млн грн: у депутата селищної ради Київщини можуть конфіскувати автівки та земельні ділянки
15:32
НАЗК почне перевірку декларацій за 2024 рік у травні
15:09
НАЗК запустило новий онлайн-курс про конфлікт інтересів «Спільна робота близьких осіб»
14:38
НАЗК модернізувало та створило нові антикорупційні інструменти під час війни - Віктор Павлущик
02.04.2025
12:45
Квартири, авто та будинок в Іспанії: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на понад 81 млн грн у депутата Одеської міськради та його сім’ї
01.04.2025
11:08
Кампанія декларування-2024: декларації подали майже 627 тисяч публічних службовців
31.03.2025
15:41
Норвегія підтримуватиме НАЗК в розробці та імплементації досліджень корупційних ризиків у сфері оборони
15:09
Україна втілює антикорупційні стандарти ОЕСР завдяки вимірюваній політиці та вдосконаленим інструментам - Віктор Павлущик
28.03.2025
17:15
Повний текст інтерв'ю Голови НАЗК Віктора Павлущика для NV
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua