НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сфера охорони здоров'я та соціальний захист: виконання заходів Державної антикорупційної програми

06.03.2025

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило сьомий щоквартальний моніторинг виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (ДАП).  Про ключові виконані заходи у IV кварталі 2024 року, зокрема підписання Закону України «Про публічні консультації», затвердження Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді) та Політики державної власності, розповідали в попередньому матеріалі за посиланням.

Крім того, реалізовано низку важливих заходів у сфері охорони здоров'я та соціального захисту, які сприяють цифровізації, а отже, і пришвидшенню надання медичних і соціальних послуг, мінімізації корупційних ризиків.

Запуск Єдиної інформаційної  системи соціальної сфери 

З 1 грудня 2024 року введено в промислову експлуатацію Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) (наказ Міністерства соціальної політики України від 22 листопада 2024 року № 536-Н). Завдяки цій системі громадяни зможуть швидше  отримати необхідні соціальні послуги.  

Крім того, інформаційна система: 

  • підвищить ефективність управління соціальною сферою; 
  • забезпечить належний облік використання коштів, передбачених в бюджеті на соціальну підтримку для всіх категорій отримувачів соціальної підтримки;
  • оптимізує процеси надання соціальної підтримки та автоматизацію взаємодії між суб’єктами Єдиної системи, що дасть змогу зменшити витрати часу та зусиль на обслуговування громадян;
  • забезпечить моніторинг та аналіз ефективності надання соціальної підтримки. 

Частиною ЄІССС є соціальний портал Мінсоцполітики — soc.gov.ua, де громадяни можуть подати онлайн-заяву на отримання соціальних послуг. 

Захід ДАП – 2.7.7.1.4. 

Виконавець – Міністерство соціальної політики України. 

Реформування медико-соціальної експертизи

19 грудня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України №4170-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування». Новий закон ліквідовує застарілу систему медико-соціальної експертизи (МСЕК) й передбачає створення цифровізованої системи оцінювання повсякденного функціонування людини. Замість МСЕК розпочали роботу експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи. 

Зміни спрямовані на вдосконалення механізму встановлення інвалідності, мають забезпечити прозорість і зменшити корупційні ризики завдяки проведенню оцінювання повсякденного функціонування особи через електронну систему. 

Захід 2.7.3.4.1.  

Головний виконавець – Міністерство охорони здоров'я України. 

Взаємодія електронної системи охорони здоров’я з іншими реєстрами 

Міністерство охорони здоров’я України забезпечило сумісність та взаємодію електронної системи охорони здоров’я (eHealth) з Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром фізичних осіб – платників податків, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, інформаційними системами Мінсоцполітики, Інформаційно-аналітичною платформою електронної верифікації та моніторингу, Державним реєстром лікарських засобів України з іншими державними реєстрами та електронними системами. 

Це унеможливлює консолідування неверифікованої інформації у реєстрі та зменшує необхідність співпраці між лікарем, іншими державними органами та пацієнтом «у ручному режимі», адже раніше були ризики суб’єктивного втручання і помилок, а також повільний обмін відповідними даними. 

Захід – 2.7.3.1.2.  

Головний виконавець  – Міністерство охорони здоров'я України. 

Введення в експлуатацію розширеного функціоналу електронної системи охорони здоров’я 

Міністерство охорони здоров’я України забезпечило введення в експлуатацію розширеного функціоналу електронної системи охорони здоров’я (eHealth), який, зокрема, стосується впровадження класифікатора НК 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я».

Завдяки цьому відбулось впровадження такого Національного класифікатора, що є інструментом оцінки стану функціональності особи на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.

Функціонал eHealth дозволяє вносити електронні медичні записи про стан функціонування особи із використанням Національного класифікатора. Крім того, він  містить можливість використання даних з електронної системи охорони здоров’я для отримання особою відповідних послуг на основі індивідуального реабілітаційного плану із використанням Національного класифікатора.

Захід ДАП 2.7.3.3.4.

Головний виконавець: Міністерство охорони здоров’я України.

Прогрес виконання заходів ДАП можна відстежувати в Інформаційній системі  моніторингу реалізації державної антикорупційної політики.

#результати ДАП 

#ДАП 

Останні новини

18.04.2025
11:18
Представники НАТО підтримали план НАЗК щодо виконання рекомендацій Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України
10:00
Усунення ризиків у закупівлях та вдосконалення роботи антикорупційних підрозділів: підсумки візиту НАЗК на Полтавщину
17.04.2025
17:26
Повні перевірки декларацій посадовців МСЕК: завершено 11 перевірок, виявлено недостовірні відомості на 58,2 млн грн та незаконне збагачення на 16,4 млн грн
09:55
Повна перевірка декларації керівниці Хмельницького МСЕК: виявлено порушення на майже 35 млн грн
15.04.2025
15:22
НАЗК запрошує до обговорення законопроєкту щодо автоматизації подання фінансової звітності учасників референдумів
15:20
НАЗК запрошує взяти участь у обговоренні проєкту наказу щодо видалення кандидатських декларацій з Реєстру
14.04.2025
18:02
МВФ підтримує збереження напряму моніторингу способу життя, який реалізує НАЗК
11.04.2025
14:02
Перезавантаження митниці й закупівлі Міноборони: НАЗК з початку року провело моніторинг понад 800 актів та 40 антикорупційних експертиз законодавства
10.04.2025
19:04
Корупційні ризики під час відбудови та експертна підтримка майбутньої антикорстратегії: Голова НАЗК обговорив зі Світовим банком розширення співпраці
16:18
Повні перевірки декларацій за березень: НАЗК виявило порушення на понад 234 млн грн
11:30
Портал викривачів: оцінка користувачів та плани подальшого вдосконалення
09.04.2025
16:15
7,8 млн грн стягнули в дохід держави з харківського поліцейського за матеріалами НАЗК
12:02
Перевірка організації роботи щодо запобігання корупції в Держрибагентстві: ініційовано п’ять розслідувань
08.04.2025
12:57
Моніторинг способу життя за перший квартал 2025 року: незаконне збагачення на 117 млн грн і цивільна конфіскація на 51,3 млн грн
07.04.2025
18:13
НАЗК представило план заходів для усунення корупційних ризиків в тилових закупівлях для ЗСУ
04.04.2025
17:00
Цивільна конфіскація понад 5 млн грн: у депутата селищної ради Київщини можуть конфіскувати автівки та земельні ділянки
15:32
НАЗК почне перевірку декларацій за 2024 рік у травні
15:09
НАЗК запустило новий онлайн-курс про конфлікт інтересів «Спільна робота близьких осіб»
14:38
НАЗК модернізувало та створило нові антикорупційні інструменти під час війни - Віктор Павлущик
02.04.2025
12:45
Квартири, авто та будинок в Іспанії: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на понад 81 млн грн у депутата Одеської міськради та його сім’ї
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua