У I кварталі 2019 року НАЗК склало 139 адмінпротоколів та внесло 27 приписів за порушення законодавства щодо запобігання конфлікту інтересів та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»

За результатами проведених перевірок Національне агентство у I кварталі 2019 року склало та направило до суду адмінпротоколи щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, одержання подарунків та невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства.

У I кварталі Національним агентством проводилось 378 перевірок щодо дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції. За результатами проведених перевірок та на підставі отриманої інформації складено та направлено до суду 139 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких: 122 адмінпротоколи – за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, 5 адмінпротоколів – за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, 4 адмінпротоколи – за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків та 8 адмінпротоколів – за невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства.

Крім того, керівникам відповідних органів, підприємств, установ, організацій внесено 27 приписів про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону.

Національним агентством здійснюється 739 повних перевірок декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на наявність конфлікту інтересів. Також опрацьовано 219 повідомлень (заяви, скарги тощо) від фізичних та юридичних осіб щодо можливого порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та надано 114 роз’яснень щодо наявності/відсутності конфлікту інтересів та порядку дій стосовно його врегулювання.

У Національному агентствітриває 113 заходів з моніторингу і контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, з них: 25 – за власною ініціативою, 88 – за повідомленнями про правопорушення.

Також з метою удосконалення отриманих базових знань про конфлікт інтересів усі бажаючі мають можливість пройти онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики», який вже охопив понад 14 тисяч слухачів. З них понад 9 тисяч (63.48% користувачів) отримали сертифікати про успішне опанування курсу, що є надзвичайно високим показником результативності онлайн-курсу.