НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
397
подано
партіями звітів
693.17
млн.грн. перераховано
партіям
446
затверджено висновків
щодо перевірок
628
протоколів
складено
Перевірка політичних партій

“Україна – лідер у світі з прозорості даних та розробки антикорупційних ІТ-рішень” — Голова НАЗК під час Конференції країн-членів Конвенції ООН проти корупції

Посилання скопійовано
“Україна – лідер у світі з прозорості даних та розробки антикорупційних ІТ-рішень” — Голова НАЗК під час Конференції країн-членів Конвенції ООН проти корупції

14 грудня 2021 року Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков виступив у якості голови української делегації із промовою на 9-й сесії Конференції держав — учасниць Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, що проходить цього тижня у Єгипті.

«Минуло сім років від початку антикорупційної реформи в Україні. Незважаючи на всі виклики зовні та всередині країни, за ці сім років Україна показала своє прагнення протидіяти корупції та послідовність у виконанні Конвенції ООН проти корупції», — зазначив Олександр Новіков під час виступу.

Він підкреслив, що Україна вже стала одним зі світових лідерів з прозорості даних та розробки інноваційних ІТ-рішень із запобігання та протидії корупції.

«Минулого тижня Україна посіла 6-е місце в європейському рейтингу відкритих даних Open Data Maturity. Ми стали першими в світі, хто повністю впровадив електронні паспорти на шляху до повної цифровізації державних послуг. Ми вже запровадили найкращі антикорупційні діджитал інструменти. У нас найширший та найсучасніший Реєстр декларацій, якому немає аналогів у світі, та найкращий Реєстр фінансових звітів політичних партій», — додав Голова НАЗК.

Він нагадав, що стратегічно важливим є вдосконалення антикорупційного законодавства та прийняття в Україні Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки. 

«Наш наступний крок – зробити так, щоб корупція стала неможливою в усіх ключових сферах. З цією метою минулого року наше Агентство залучило представників громадянського суспільства, міжнародних організацій та бізнесу до розробки Антикорупційної стратегії. Стратегія забезпечить чіткі орієнтири для судової реформи, покращення умов для ведення бізнесу та знищення корупції на всіх рівнях, починаючи від державних органів до органів місцевого самоврядування та місцевих рад», — додав Голова НАЗК.

На завершення Олександр Новіков запропонував об’єднати зусилля усіх країн-членів Конвенції ООН проти корупції для обміну кращими практиками розроблення та розвитку антикорупційних ІТ-рішень.

«Корупція немає кордонів. Ми зобов’язанні дотримуватися принципів Конвенції ООН проти корупції та маємо тісно співпрацювати. Саме тому ми пропонуємо сформувати провідну платформу для обміну досвідом впровадження антикорупційних ІТ-інструментів. Україна відкрита для світу. І ми готові поділитися з іншими країнами як досвідом, так і технічними рішеннями щодо наших ІТ-продуктів», — підкреслив Олександр Новіков.

З повним текстом промови Голови НАЗК можна ознайомитися нижче.

 

Пані та панове, колеги та друзі.

Я дуже радий бути сьогодні тут та представляти свою країну на цій Конференції.

Минуло сім років від початку антикорупційної реформи в Україні. Сім років відтоді, як корумпований президент Янукович втік з нашої країни. Сім років від початку російської агресії проти України.

Незважаючи на всі виклики, за ці сім років Україна показала своє прагнення протидіяти корупції та послідовність у виконанні Конвенції ООН проти корупції.

Протягом цього часу ми посіли одну з лідерських позицій у розробці ІТ-інструментів для запобігання корупції.

Ми стали першою країною, яка запровадила електронні паспорти на шляху до повної цифровізації державних послуг. Це спростить бюрократичну систему, мінімізує ризики хабарництва та зробить можливим посилений моніторинг державних службовців.

Завдяки всьому цьому, минулого тижня Україна посіла 6-е місце в європейському рейтингу відкритих даних Open Data Maturity, підтвердивши статус «тренд-сеттера» у сфері відкритих даних. 

Як говориться в нещодавно прийнятій Стратегії США проти корупції, наша електронна система закупівель PROZORRO допомогла Україні заощадити майже 6 мільярдів доларів державних коштів, у тому числі шляхом скасування незаконних тендерів.

Крім того, Україна стала першою країною, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників, розробивши найсучаснішу систему розкриття фінансової інформації.

На сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції, яке я очолюю, має найбільшу в світі базу великих даних про активи публічних службовців, якою є Реєстр електронних декларацій, який було розроблено за підтримки ПРООН.

Реєстр не має аналогів у світі. Щороку, близько 1 млн посадовців подають декларації до електронного реєстру. Так, кожен із цих документів є загальнодоступним. Кожен із них також перевіряється автоматично, показуючи, чи вказав чиновник правдиву інформацію про свої доходи.

НАЗК представляє одну з найдосконаліших систем антикорупційних органів у світі.

Розроблені з суворим дотриманням Конвенції ООН проти корупції, сьогодні наші антикорупційні інституції показують безпрецедентний результат.

Національне антикорупційне бюро України, створене сім років тому для боротьби з корупційними кримінальними правопорушеннями, вчиненими вищими посадовими особами, сьогодні співпрацює з понад 80 партнерами по всьому світу.

За цей час НАБУ викрило понад 1000 посадовців у зловживанні владними ресурсами. Поміж них – 6 міністрів, 11 керівників центральних органів виконавчої влади, 20 народних депутатів, 67 суддів.

Бюро забезпечило повернення до державного бюджету понад 120 мільйонів доларів викрадених активів. Запобігло крадіжці понад 80 млн дол.

У свою чергу Вищий антикорупційний суд України вже ухвалив 49 вироків і засудив 58 корупціонерів, незважаючи на те, що він був створений лише два роки тому.

З огляду на це, Україна підходить до затвердження Антикорупційної стратегії. Розроблена у тісній співпраці з громадянським суспільством та міжнародними експертами, Стратегія забезпечить чіткі орієнтири антикорупційної діяльності на всіх рівнях – починаючи від державних органів до органів місцевого самоврядування та місцевих рад.

Корупція не має кордонів. Ми зобов’язанні дотримуватися принципів Конвенції ООН проти корупції та маємо тісно співпрацювати, щоб якісно виконувати наші зобов’язання.

Саме тому ми пропонуємо сформувати провідну платформу для обміну досвідом впровадження антикорупційних ІТ-інструментів. 

Україна відкрита для світу. І ми готові поділитися з іншими країнами як досвідом, так і технічними рішеннями щодо наших ІТ-продуктів

Ми вітаємо визнання корупції як загрози як національній, так і глобальній безпеці, та закликаємо всі країни об’єднати зусилля у запобіганні стратегічній корупції та зловживанню глобальною фінансовою системою для відмивання корупційних доходів. У зв’язку з цим ми всі потребуємо посилених заходів для моніторингу грошових потоків та повернення активів, пов’язаних з корупцією, та боротьби з діяльністю, яка сприяє стратегічній корупції.

Ми готові робити більше. Ми впевнені, що разом ми зможемо досягти однієї з головних цілей – побудувати справедливі, процвітаючі та цифрові суспільства.

Дякую.

 

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

24 Травня 2022
НАЗК пропонує додати до санкційних списків ще майже 900 осіб та компаній з росії. Поміж кандидатів – родичі олігарха Абрамовича та Пошта росії
23 Травня 2022
НАЗК оголошує реєстрацію на навчання для антикорупційних уповноважених юридичних осіб
20 Травня 2022
Прозорість у вищій освіті: як забезпечується доброчесність в одному з найвідоміших технічних університетів країни — КПІ ім. Ігоря Сікорського
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр