Важливість впровадження антикорупційних освітніх проектів, законодавче врегулювання лобізму та розбудову системи комплаєнсу в державному секторі обговорили Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков разом з очільником Служби спеціальних розслідувань (STT) Лінасом Пернавасом та Головою Комісії з етики Литви Гедимінасом Сакалаускасом.
«Литва має великий досвід у впровадженні антикорупційної освіти. Україна також впевнено рухається на шляху впровадження освітніх ініціатив, ми готові до обміну найкращими практиками у цій сфері. Це допоможе побудувати сильне, стійке та надійне суспільство засноване на принципах доброчесності та справедливості», — підкреслив Олександр Новіков.
Литовські колеги зі свого боку підтримали Україну у впровадженні антикорупційної освіти, а також розповіли про свій досвід реалізації законодавства про лобізм.
За словами Голови НАЗК, Україна вже зробила перший крок на шляху до законодавчого врегулювання доброчесного лобізму. Він зазначив, що такий інструмент може гарантувати прозорість політичної системи держави.
«Нещодавно ухвалений українським Парламентом Закон «Про правотворчу діяльність» відкриває шлях для врегулювання процесів лобізму в Україні. Це є потужним кроком на нашому шляху до забезпечення повної транспарентності політичних процесів в державі. У цих питаннях ми також вивчили практики інших країн, зокрема і досвід Литви», — додав Голова НАЗК.
Окремо сторони обговорили важливість розбудови системи комплаєнсу в державному секторі, підкресливши, що це є ключовим інструментом запобігання корупції та забезпечення етичних норм у державних установах та підприємствах, про що свідчить досвід Литви.
Представники антикорупційних органів України та Литви домовились про посилення співпраці та подальший обмін досвідом за визначеними напрямками.

