Уряд затвердив Правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання, які розробило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).
Правила запроваджують обов’язкові для суб’єктів лобіювання етичні норми поведінки, що є важливою умовою для забезпечення прозорості та доброчесності їх взаємодії з об’єктами лобіювання та іншими заінтересованими сторонами під час лобіювання.
Документ передбачає, що суб’єкти лобіювання зобов’язані поважати демократичні цінності та суспільні блага, бути порядними та доброчесними у своїй діяльності, діяти прозоро та відкрито, надавати достовірну інформацію про свою діяльність, дотримуватись законодавства про захист інформації та персональних даних, а також уникати проявів недоброчесного впливу та запобігати конфлікту інтересів.
Це сприятиме прозорості здійснення лобіювання, підвищенню довіри громадськості до процедур формування політики.
Під час розробки проекту Правил НАЗК анонсувало та в травні-червні цього року провело широкі публічні консультації із заінтересованими сторонами, які відбувалися у декілька етапів. Участь у них взяли 25 експертів - представників громадських організацій та бізнесу. За результатами консультацій з громадськістю було розміщено Звіт на вебсайті НАЗК.
Правила розроблено Агентством на виконання Закону України «Про лобіювання», Плану організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації вказаного Закону.
Національне агентство продовжує активну роботу над створенням Реєстру прозорості як ключового інструменту для початку функціонування інституту лобіювання в цілому. Крім того, на розгляді Кабінету Міністрів України перебуває розроблений НАЗК проект постанови «Про деякі питання створення та функціонування Реєстру прозорості», що визначає основні положення та функціональні можливості Реєстру прозорості.