НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

05.11.2020
Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт 4135 про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки (Антикорупційна стратегія), розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК).

За таке рішення проголосували 320 народних депутатів України.

Парламентарі також підтримали доопрацювання законопроекту в скорочені строки — протягом одного тижня.

«Ухвалення Антикорупційної стратегії в сьогоднішніх умовах — це логічний та необхідний крок, оскільки цей документ дає шанс не просто відновити антикорупційну систему, а забезпечити її подальший розвиток, — наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков. — Ми вдячні Президенту, Нацраді з питань антикорупційної політики, Уряду та депутатам за якісну роботу над проєктом закону та успішну співпрацю».

За словами Олександра Новікова, є принаймні три аргументи за ухвалення Антикорупційної стратегії:

  • здоровий держбюджет: реалізація стратегії дозволить економити до 200 млрд грн щорічно.
  • урахування інтересів усіх зацікавлених у боротьбі з корупцією сторін: НАЗК провело численні консультації з громадянами, погодили проєкт із 37 органами влади.
  • сфери, на подоланні корупції в яких концентрується Стратегія, визначені завдяки дослідженню думки громадян та бізнесу: загалом це 8 ключових сфер серед яких охорона здоров’я, сектор оборони, боротьба з незаконним будівництвом тощо.
Наступний етап після ухвалення законопроекту в другому читанні — розробка НАЗК детальної державної програми на виконання Антикорупційної стратегії. Ця програма затверджується рішенням Уряду. Її виконуватимуть державні органи як на центральному, так і на місцевому рівні. Це дозволить забезпечити командну роботу всіх органів влади для запобігання та протидії корупції в Україні.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

Останні новини

01.01.2026
16:08
Кабмін продовжив строк виконання ДАП на 2023-2025 роки
15:00
Моніторинг способу життя: з одеського митника можуть стягнути понад 2,7 млн грн в дохід держави
13:57
Стартувала кампанія декларування-2025: НАЗК нагадує про правила подання декларацій
30.12.2025
13:08
НАЗК провело громадські обговорення проєкту Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на 2026–2030 рр.
13:00
Україна долучилася до міжнародних ініціатив з доброчесності в освіті та прозорого політичного фінансування на CoSP11
12:02
Лобіювання: з 1 січня лобісти зобов’язані подати звіти щодо лобіювання
29.12.2025
17:11
Двосторонні зустрічі команди НАЗК на CoSP11: корупційні ризики, декларування та посилення міжнародної співпраці
12:45
Корупційні ризики у сфері правосуддя: рекомендації для підвищення прозорості діяльності судів
26.12.2025
16:03
Комунікації як інструмент змін: НАЗК підсумувало результати виконання Стратегії та спланувало роботу до 2030 року
11:40
Доступ до Єдиного порталу повідомлень викривачів може бути обмежено 26 грудня з 14:00 до 17:00
25.12.2025
16:45
Різдвяний кошик для декларанта: інструменти НАЗК, що допоможуть заповнити декларацію легко
11:20
Антикорупційні норми в дії: НАЗК провело тренінг для військовослужбовців Центру спеціального призначення «Омега»
24.12.2025
14:03
НАЗК інформує про ключові висновки за результатами аналізу практики притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією
13:12
Віктор Павлущик: Співпраця НАЗК, МОУ та НУОУ сприяє впровадженню ефективних антикорупційних інструментів у сфері оборони
22.12.2025
11:00
Незаконне збагачення на 17 млн грн: справу експосадовця Командування сил логістики ЗСУ передали до суду
19.12.2025
17:48
Зміна статусу суб’єкта лобіювання: порядок і підстави
14:34
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про академічну доброчесність»
12:00
Моніторинг способу життя: ДБР повідомило про підозру в незаконному збагаченні на 13 млн грн посадовцю ДСНС Запорізької області
18.12.2025
17:23
В НАЗК відбулася низка заходів, присвячених впровадженню міжнародних стандартів у сфері безпеки та оборони
14:46
Інтеграція антикорупційних механізмів у стратегію післявоєнного відновлення є ключовою умовою стійкості України — Голова НАЗК
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua