НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

Захищено права 32 викривачів корупції, виявлено корупційні ризики у 100 НПА: підсумки роботи НАЗК за напрямом запобігання та виявлення корупції у 2021 році

Посилання скопійовано
Захищено права 32 викривачів корупції, виявлено корупційні ризики у 100 НПА: підсумки роботи НАЗК за напрямом запобігання та виявлення корупції у 2021 році

Захист громадян, які викривають корупцію, виявлення корупційних ризиків у проектах нормативних актів, координація антикорупційних уповноважених в державних організаціях це лише частина функцій Агентства, які стосуються запобігання та виявлення корупції.

«Запобігати корупції, а не усувати її наслідки – набагато дешевше та ефективніше для держави. Саме тому НАЗК (ред. – Національне агентство з питань запобігання корупції) посилює напрямок запобігання та протидії корупції. Завдяки антикорупційній експертизі та аналізу корупційних ризиків ми усуваємо корупційні схеми ще на етапі створення документів. Завдяки розбудові спільноти антикорупційних уповноважених – забезпечуємо контроль за виконанням антикорупційного  законодавства по всій країні. А мотивуючи людей викривати корупцію, захищаючи їх у суді, змінюємо культуру для розбудови доброчесного суспільства в Україні», зазначає керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач.

Основні досягнення за напрямом запобігання та виявлення корупції за рік команди НАЗК:

Взаємодія з викривачами:

 • Виграно 32 справи щодо порушення прав викривачів, у яких НАЗК виступало на стороні викривача. Загалом забезпечено супровід 98 судових справ за участі викривачів, щодо 45 з яких продовжується судовий розгляд.
 • Запущено два навчальних онлайн-курси: «Викривач у законі», спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту USAID «ВзаємоДія», а також «Впливай — викривай!», спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за підтримки міжнародного фонду «Відродження».
 • Розроблено практичний посібник для уповноважених, який допоміг зрозуміти, як правильно та ефективно організувати свою роботу з викривачами, а також посібник для антикорупційних уповноважених Національної поліції.

Антикорупційна екпертиза та аналіз корупційних ризиків:

 • Виявлено корупційні ризики у 100 проектах законів та постанов Уряду – це дозволило усунути корупційні схеми ще на етапі створення нормативних документів.  Загалом фахівці НАЗК проаналізували понад 4 тисячі проектів актів Уряду та Парламенту. Найбільше корупційних ризиків виявлено в проектах актів, які стосуються таких трьох сфер: корпоративне управління на державних підприємствах, промислово-економічний комплекс, екологія та природокористування.
 • Проведено аналіз корупційних ризиків у чотирьох сферах. А саме, у сфері земельних відносин, містобудування, діяльності ДК «Укроборонпром», забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

Розбудова мережі антикорупційних уповноважених:

 • Запущено Антикорупційний портал – першу цифрову платформу для роботи уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції, яка дозволить покращити антикорупційні заходи завдяки унікальному каталогу корупційних ризиків, зібранню судової практики та експертних думок.
 • Завдяки НАЗК в Україні з’явилися офіційні стандарти роботи антикорупційних уповноважених. Розроблено та затверджено у Мінекономіки професійний стандарт «Уповноваженого з антикорупційної діяльності».
 • Бізнес тепер має ефективний інструмент для розвитку комплаєнсу, адже НАЗК оновило Типову антикорупційну програму юридичної особи. Особливо це допоможе компаніям, які беруть участь у закупівлях  на Prozorro – наявність такої програми є для них обов’язковою.
 • Понад 3200 учасників залучено до заходів професійного навчання. Розроблено та проведено 43 тренінги для антикорупційних уповноважених.
 • Розроблено та проведено три програми підвищення кваліфікації уповноважених: “Організація роботи з декларування у державному органі”, “Практика організації роботи із запобігання та виявлення корупції уповноваженими”, “Організація роботи з викривачами корупції”.
 • 108 організацій отримали якісні антикорупційні програми. Проведено аналіз 122 антикорупційних програм, щодо 62 – було відмовлено у погодженні.
 • Уповноваженим стало простіше забезпечити ефективний розгляд повідомлень про корупцію: НАЗК розробило інтерактивні алгоритми розгляду повідомлень про корупцію.

Робота Реєстру корупціонерів:

 • Оновлено Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів)
 • До Реєстру корупціонерів внесено 7234 записів стосовно осіб, яких притягнуто до відповідальності за корупційні правопорушення (1403 кримінальної та 5609 адміністративної відповідальності).

«Окрему увагу було приділено підготовці до запуску Єдиного порталу повідомлень про корупцію – порталу викривачів. Він значно прискорить розгляд повідомлень про корупцію та гарантуватиме повну анонімність особи, яка повідомляє. Повноцінний запуск порталу планується у першій половині 2022 року», – додав керівник Департаменту Сергій Деркач.

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

26 Червня 2022
Керівники оборонно-промислових підприємств рф, чия зброя вбиває Українців, досі не під санкціями
24 Червня 2022
Дайджест «Новини санкційного фронту»
23 Червня 2022
НАЗК провело зустріч з Представництвом ЄС в Україні
Календар новин
Календар новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр