НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

ОЕСР відзначила суттєвий прогрес України у розбудові публічної та ділової доброчесності – Віктор Павлущик

09.05.2025

Україна продемонструвала світові, що може не лише захищати себе під час повномасштабного вторгнення, а і водночас суттєво наближати свій захист від корупції до рівня стандартів країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і  Європейського Союзу (ЄС). У першому в історії незалежності України Огляді, експерти відзначили суттєвий прогрес у розбудові антикорупційної політики та системи публічної та ділової доброчесності. 

Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик під час публічної презентації «Висновків з Огляду ОЕСР щодо доброчесності та боротьби з корупцією в Україні». 

«Україна перевищила середні показники країн-членів ОЕСР у багатьох сферах. Зокрема, у сферах запобігання конфлікту інтересів, забезпеченні прозорості фінансування політичних партій, ефективного управління корупційними ризиками, захисту прав викривачів тощо.  Важливість документа в тому, що він  дозволяє нам не тільки мати комплексну картину нашої роботи та розширити власний інструментарій для розробки нової Антикорупційної стратегії та ДАП на 2026-2030 роки, а й сприяє реалізації антикорупційного мейнстримінгу в процесі євроінтеграційного поступу України», – зазначив Віктор Павлущик. 

Голова НАЗК нагадав, що в жовтні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення, ОЕСР визнала Україну потенційним членом, розпочала початковий діалог щодо вступу та затвердила чотирирічну Програму для України. Вона має допомогти впровадити стандарти організації в різних сферах і відкриє шлях до повноцінного членства. Затверджений українським Урядом поетапний план реалізації цієї Програми визначив конкретні практичні кроки та відповідальні за їхнє втілення державні органи. Національне агентство визначено відповідальним за  проведення Огляду доброчесності та антикорупційної політики, а також приєднання до рекомендації Ради ОЕСР стосовно публічної доброчесності. 

Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема зауважив, що важливо посилювати співпрацю та інтеграцію з ОЕСР. За його словами,  висновки та рекомендації цього звіту є структурованою дорожньою картою для подальших дій.  Впровадження цих кроків дозволить зробити державні інституції прозорішими, а систему запобігання корупції ефективнішою. Їх реалізація має стати основою для економічного зростання та європейської інтеграції. 

Заступник директора Директорату публічного врядування ОЕСР Янош Берток зауважив, що ОЕСР надалі буде підтримувати зусилля й ініціатив України у виконанні індикаторів Публічної доброчесності організації та продовжуватиме співпрацю. Індикатори – це набір даних, покликаний сприяти поширенню найкращих практик розбудови  доброчесності шляхом порівняння показників країн та обміну найкращими практиками. Ці індикатори допомагають урядам визначити сильні та слабкі сторони у запобіганні та протидії корупції.

«Попри воєнний стан, Україна досягла значних законодавчих і інституційних змін впродовж останніх років. У багатьох сферах Україна досягла вище середнього рівня держав ОЕСР. Презентований сьогодні огляд  дасть відповіді на запитання: як рухатися далі для виконання рекомендацій  та консолідувати зусилля», – зауважив Янош Берток.  

Експерти обговорили ключові результати огляду стосовно публічної доброчесності (оцінка політик і практик у державному секторі) та ділової доброчесності (протидія хабарництву, аналіз корпоративної етики, дерегуляції), досягнення України щодо розробки необхідного законодавства та його імплементації. Серед рекомендацій, які потрібно виконати – завершення судової реформи, виконання законодавства про лобіювання, вдосконалення юридичної освіти, питань конфлікту інтересів, ухвалення необхідного законодавства для посилення  правового захисту прав викривачів тощо.

Керівник відділу боротьби з корупцією Директорату з питань фінансів та підприємництва ОЕСР Джулія Фромгольц представила ключові результати Огляду щодо ділової доброчесності. 

«Набуття членства у Робочій групі ОЕСР щодо протидії міжнародному хабарництву допоможе залучити інвестиції та створити прозоре середовище для бізнесу», — зазначила Юлія Фромгольц.

Документ містить ключові висновки та практичні рекомендації для підтримки подальшого наближення України до стандартів та найкращих практик ОЕСР.  Зокрема,  щодо формування комплексного законодавства, зміцнення доброчесності в судовій гілці влади, удосконалення контролю та аудиту, посилення захисту викривачів, удосконалення розробки політики з ділової доброчесності, вирішення проблеми вимагання та отримання хабарів, посилення антикорупційного комплаєнсу, стимулювання належної корпоративної поведінки тощо.

З матеріалами ОЕСР можна ознайомитися за посиланням: українською мовою, англійською мовою

Запис презентації українською мовою можна переглянути за посиланням, англійською – за посиланням.  

Нагадаємо, Україна стала першою країною не членом ОЕСР, яка долучилася до ініціативи «Індикатори публічної доброчесності» та отримала високу оцінку у їхньому виконанні. 

 

НАЗК відіграє ключову роль у проведенні Огляду доброчесності та антикорупційної політики України. Агентство визначено відповідальним за проведення Огляду Постановою Кабінету міністрів України від 3 листопада 2023 року  № 1165.

ОЕСР об’єднує 38 найрозвиненіших країн світу. Мета діяльності ОЕСР – створення найкращих рішень для державної політики, яка сприятиме економічному процвітанню, рівним можливостям і добробуту.




Останні новини

30.06.2025
15:40
Ввечері 30 червня буде обмежено доступ до Реєстру POLITDATA
27.06.2025
16:00
Моніторинг способу життя: ексзаступник Голови Вищого господарського суду України підозрюється в незаконному збагаченні
14:52
Уряд, НАЗК та органи–виконавці обговорили прогрес і виклики імплементації Державної антикорупційної програми до кінця 2025 року
26.06.2025
16:23
Повні перевірки декларацій: скеровано до суду обвинувальний акт щодо посадовиці Держгеокадастру у Київській області
14:39
Повні перевірки декларацій: ексзаступнику мера Дніпра повідомлено про підозру в незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні
25.06.2025
17:24
Повні перевірки декларацій: колишнього депутата селищної ради на Сумщині притягнуто до кримінальної відповідальності за брехню в декларації
15:30
НАЗК спільно з ОЕСР провели двосторонні консультації із залученням понад 40 державних інституцій в межах п'ятого раунду моніторингу України
24.06.2025
11:30
Цивільна конфіскація: ВАКС за матеріалами НАЗК стягнув на користь держави понад 8,5 млн грн з подружжя митників та їхнього сина - посадовця райради
23.06.2025
19:00
7,8 млн грн стягнуть в дохід держави з харківського поліцейського за матеріалами НАЗК: рішення апеляційної палати ВАКС
13:44
Як НАЗК захищає викривачів: Законодавчі гарантії та практика
20.06.2025
16:10
Моніторинг способу життя: СБУ та Офіс Генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно воєнкома з Бучі щодо незаконного збагачення на понад 21 млн грн
10:03
Розміщення споруд електронних комунікацій і вирубки на особливо цінних землях: рекомендації НАЗК запобігли корупційним зловживанням
19.06.2025
16:15
НАЗК оголосило добір на три вакансії: у сферах антикорполітики, фінансування та звітності політичних партій, HR
11:34
Муніципальні партнерства - драйвер прозорої відбудови та євроінтеграції - заступник Голови НАЗК
18.06.2025
17:45
Задекларовану готівку перевірити можливо: розслідування, підозри, вирок за матеріалами НАЗК
10:10
Міносвіти затвердило методичні рекомендації із розбудови доброчесності в закладах вищої освіти
17.06.2025
13:59
Заступник Голови НАЗК на Брюссельському форумі спростував дезінформаційні наративи про корупцію в Україні
16.06.2025
11:38
Становлення інституту лобіювання: законодавчі зміни спростять процедури для бізнесу і відтермінують застосування санкцій
13.06.2025
17:01
Мінекономіки на основі рекомендацій НАЗК усунуло корупційні ризики в регулюванні питань надання грантів бізнесу
12.06.2025
17:45
Повні перевірки декларацій за травень: НАЗК виявило порушення на майже 518 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua