Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю
Верховна Рада на 8 місяців відтермінувала введення в дію Закону України “Про лобіювання”. Відповідно до пункту 31 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024 № 4059-IX (набуває чинності з 1 січня 2025 року) внесено зміни до розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про лобіювання" (набув чинності у березні 2024 року), Цими змінами визначено, що Закон “Про лобіювання” вводиться в дію не пізніше 1 вересня 2025 року, а створення та функціонування Реєстру прозорості має бути забезпечене протягом 14 місяців з дня набрання чинності Законом, тобто у травні 2025 року.
Національне агентство підтримує ухвалені зміни, адже відтермінування введення в дію Закону дозволяє провести широку інформаційну кампанію щодо роз'яснення положень цього Закону та особливостей його застосування.
НАЗК за підтримки проєкту “Сприяння доброчесності у публічній сфері (Pro-Integrity)” також продовжує активну роботу над створенням Реєстру прозорості як основного інструменту впровадження лобіювання. Визначено переможця закупівлі послуг зі створення інформаційно-комунікаційної системи “Реєстр прозорості” – ПрАТ «Центр комп’ютерних технологій «ІНФОПЛЮС». Наразі триває узгодження деталей технічної документації та дизайну реєстру.
Нагадаємо, 16 жовтня Уряд ухвалив постанову “Деякі питання створення та функціонування Реєстру прозорості”, якою затвердив Положення про Реєстр прозорості, а на початку жовтня 2024 року затвердив Правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання, які розробило НАЗК.
На 98-му пленарному засіданні Групи держав проти корупції (GRECO) було затверджено доповнення до Другого звіту про виконання Україною рекомендацій GRECO, наданих в межах Четвертого раунду оцінювання. Серед виконаних Україною рекомендацій - регулювання лобістської діяльності.