НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Відтепер посадовці НАК «Нафтогаз України» підпадають під антикорупційні обмеження

Відтепер посадовці НАК «Нафтогаз України» підпадають під антикорупційні обмеження

3 листопада Уряд України прийняв постанову, якою затвердив нову редакцію Статуту НАК «Нафтогаз України». Кабінет Міністрів України повідомив, що відповідно до рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) вніс зміни до Статуту НАК «Нафтогаз України» - прибрав з нього положення про те, що компанія є юридичною особою приватного права.

Після отримання відповіді від Уряду та аналізу внесених змін Національне агентство вітає Нафтогаз у дружній сім’ї декларантів та підготувало корисні поради для декларантів-новачків.

Чому посадові особи НАК «Нафтогаз України» — декларанти?

З огляду на те, що НАК «Нафтогаз України» утворений на виконання Указу Президента України від 25.02.1998 № 151 «Про реформування нафтогазового комплексу України» та беручи до уваги її діяльність у сфері особливого державного інтересу (досягнення Україною енергетичної незалежності, успішної трансформації енергетичного сектору та завершення реформи ринку природного газу України тощо), НАК «Нафтогаз України» є юридичною особою публічного права.

А посадові особи юридичних осіб публічного права є суб’єктами декларування. Під посадовими особами юридичних осіб публічного права слід розуміти осіб, які здійснюють організаційно-розпорядчі та/або адміністративно-господарські обов’язки (функції). Тобто не всі працівники НАК “Нафтогаз України” мають декларуватися та підпадають під обмеження. Докладніше про те, хто потрапляє в цю категорію, можна прочитати в п. 26 роз'яснень НАЗК. 

Що нового для Нафтогазу, крім декларування?

Крім декларування, тепер на цих посадових осіб поширюються вимоги щодо: 

  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ст. 28 Закону “Про запобігання корупції”); 
  • запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав (ст. 36 Закону); 
  • політичної нейтральності (ст. 40 Закону); 
  • до поведінки осіб (ст. 37 Закону); 
  • обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища (ст. 22 Закону);
  •  одержання подарунків (ст. 23 Закону) та інше. 
Що важливо знати при подачі першої декларації?

  • Для того, щоби правильно заповнити декларацію, варто ознайомитися з роз’ясненнями від НАЗК. Це можна зробити на єдиному майданчику роз’яснювальної інформації «База знань НАЗК», що допоможе із пошуком відповідей на більшість питань. Також можна скористатися пошуком за ключовим словом.
  • Пройдіть курс «Декларуйся правильно». НАЗК розробило спеціальну навчальну платформу NAZK.study, де розміщені курси, які допоможуть дізнатися більше про антикорупційні правила та вимоги. У цьому курсі ви дізнаєтеся, як заповнювати декларацію, які види декларацій існують, які ще документи мають подавати декларанти та якою є відповідальність за порушення антикорупційного законодавства.
  • Якщо ви не знайшли відповіді на ваше питання в роз’ясненнях, ви можете зателефонувати в наш контакт- центр за номером +38(044)200–06–94. Графік роботи спеціалістів — із понеділка по четвер із 9.00 по 18.00, п’ятниця з 9.00 по 16.45.
  • Для того, щоб одразу виключити поширені помилки — радимо прочитати наш топ-25 поширених помилок при заповненні декларації.
  • При технічних проблемах у роботі з Реєстром декларацій ви можете скористатися нашими рекомендаціями в Базі знань, а якщо не знайдете там вашої проблеми, то напишіть нам у чаті Реєстру декларацій та на пошту support@nazk.gov.ua.
Нові вимоги поширюються на НАК “Нафтогаз України” з моменту набрання чинності змін до Статуту. 

НАЗК поінформувало про це компанію відповідним листом. 

Відтепер посадовці НАК «Нафтогаз України» підпадають під антикорупційні обмеження
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua