НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Результати НАЗК у лютому: проведено моніторинг 301 нормативно-правового акта, виявлено корупційні ризики у п’яти з них

05.03.2024

У лютому 2024 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело моніторинг 301 проекту нормативно-правових актів (НПА): 250 проектів актів Кабінету Міністрів України (КМУ) та 51 законопроекту. 

За результатами проведеного моніторингу було виявлено корупціогенні фактори у п’яти проектах НПА. Відповідно проведено п’ять антикорупційних експертиз, під час яких виявлено 12 корупціогенних факторів та надано 20 рекомендацій щодо їхнього усунення.

За результатами експертизи проекту постанови Кабінету Міністрів  «Деякі ‌ питання ‌ призначення ‌ та ‌ виплати одноразової ‌ грошової ‌ допомоги ‌ в ‌ разі ‌ загибелі ‌ (смерті), ‌ інвалідності ‌ або часткової‌ втрати‌ працездатності‌ без‌ встановлення‌ інвалідності‌ осіб‌ рядового‌ і начальницького‌ складу‌ служби‌ цивільного‌ захисту», НАЗК виявило положення, які створюють умови для корупційних зловживань:

  • невизначеність суб’єкта прийняття рішень щодо призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та обмеження права на їх оскарження;
  • невизначеність часових меж прийняття рішення щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги;
  • відсутність чітких умов для прийняття рішення про наявність підстав для виплати одноразової грошової допомоги.

НАЗК надало Міністерству внутрішніх справ України, яке є розробником проекту, рекомендації для встановлення прозорого механізму призначення і виплати одноразової грошової допомоги.  

За результатами експертизи проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби,  мобілізації  та  військового  обліку» реєстр. № 10449 від 30.01.2024, НАЗК виявило низку корупціогенних факторів, зокрема: 

  • вибіркове притягнення до юридичної відповідальності громадян, які не виконали обов’язку щодо реєстрації в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста;
  • ускладнення правового механізму судового захисту громадянами своїх прав;
  • наділення районних (міських) комісій з питань направлення на проходження базової військової служби дискреційними повноваженнями щодо внесення клопотань про надання громадянам України відстрочок від направлення на базову військову службу у випадках, не передбачених законодавством України.

НАЗК надіслало Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики для розгляду рекомендації щодо усунення вищезазначених корупційних ризиків.

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua