Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Поміж головних цілей Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — забезпечити, щоби громадяни України знали, на які цілі використовуються їхні податки. Про це Голова НАЗК Олександр Новіков зазначив у інтерв’ю виданню «Главком».
«Місія НАЗК насправді полягає в тому, щоби максимально позбавити НАБУ і ДБР роботи. Через нас проходять довготермінові проєкти, які дадуть свій ефект через рік, два, але цей ефект буде довгим. Наприклад, у НАБУ є ситуація, коли вони затримують хабарника в одному й тому ж кабінеті по кілька разів, а НАЗК має зробити, щоб у принципі в цьому кабінеті не могла сидіти така людина», — додав Голова НАЗК.
Одним із таких довготермінових проєктів є Антикорупційна стратегія на 2021–2025 роки, яку розробило НАЗК. Антикорупційна стратегія була прийнята Парламентом у першому читанні. Також цього місяця Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Верховній Раді схвалити Антикорупційну стратегію загалом.
«Після виконання Стратегії у 2025 році економія за рахунок зменшення збитків від корупції, як ми прогнозуємо, досягне до 200 мільярдів гривень. Розраховуємо, що перші результати будуть відчутні вже за два роки з початку її реалізації», — зазначив Олександр Новіков.
Повний текст інтерв’ю можливо знайти за посиланням.

