НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

5 місяців війни: результати роботи НАЗК

24.07.2022
5 місяців війни: результати роботи НАЗК

З перших днів повномасштабного вторгнення рашистів ми всі об’єдналися. Ми усі як один злагоджений механізм працюємо на перемогу, кожен на своєму місці.

Від початку війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) переорієнтувало свою роботу, аби стати для наших воїнів якнайбільш ефективним тилом. Ми вже реалізували багато нових проєктів та завдань, розповідаємо про ключові з них:

 

Санкції, пошук активів підсанкційних осіб та іноземців у керівних органах російських компаній.

  • НАЗК визначило кандидатами для накладення міжнародних санкцій 18,2 тис. фізичних та 4 тис. юридичних осіб, які причетні до агресії проти України. Відповідні пропозиції Агентство надіслало до Міністерства закордонних справ України та Офісу генерального прокурора. 

Нагадаємо, що роль НАЗК у ідентифікації кандидатів на санкції передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій міжнародною групою Єрмака-Макфола щодо санкцій.

  • Разом з МЗС було створено портал «Війна&санкції» - головну базу даних про санкції, накладені через напад росії на Україну: https://sanctions.nazk.gov.ua/
  • Завдяки порталу отримано 296 повідомлень про активи осіб, причетних до агресії рф.
 

Пошук іноземців у керівних органах найбільших російських компаній.

  • Опрацьовано 300 російських компаній, у складі керівних органів яких (СЕО, наглядові ради) виявлено понад 400  іноземців  з 47 країн (найбільше з Великобританії, США, Німеччини, Франції, Австрії, Італії). Станом на 21.07.2022 у них  працює 188 іноземців. 
  • З початку роботи над проектом НАЗК направило 210 попереджувальних листів: 129 – на кадрові агентства; 58 – на інші місця роботи іноземців (крім рос. компаній); 23 – на професійні організації, спілки, а також асоціації директорів.  
 

Пошук колаборантів.

  • На прохання Служби безпеки України (СБУ) НАЗК виявило понад 1500 колаборантів, у тому числі серед депутатів місцевих рад. Опрацьовано близько 3000 повідомлень про потенційних колаборантів, які надійшли на пошту stopzrada@nazk.gov.ua
 

Гуманітарна допомога.

  • Працівниками НАЗК створено Штаб гуманітарної допомоги при НАЗК (Штаб UA). Штаб доставив понад 250 тонн гуманітарного вантажу до таких міст: Київ, Харків, Суми, Чернігів, Кривий Ріг, Краматорськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Миколаїв. 
  • Штаб надав допомогу бійцям, які працюють на Донецькому, Дніпропетровському, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському напрямках. Для них закупили та передали військове спорядження.
  • Також завядки Штабу UA наші воїни у Донецькій та Харківській областях отримали технічне спорядження і більше 200 одиниць необхідних засобів у вигляді аптечок, тренажерів та іншого.
 

Антикорупційна політика.

  • 20 червня Верховна Рада ухвалила Антикорупційну стратегію до 2025 року. Отже, НАЗК почало розробку державної програми з її виконання, які визначить чіткі КРІ з подолаянн корупції для органів влади. 
  • НАЗК, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 
 

Запобігання корупції.

  • НАЗК провело 1189 моніторингів корупційних ризиків у проектах законів та актів Уряду.
  • Проведено 16 антикорупційних експертиз у проектах законів та актів Уряду.
  • 12 корупційних ризиків виявлено у процесах вступної кампанії до ЗВО у 2022 році.
  • Запропоновано закладам вищої освіти близько 30 заходів впливу на корупційні ризики вступної кампанії. 10 ЗВО стали пілотними щодо реалізації інструментів мінімізації корупційних ризиків.

  • Виявлено 19 операційних і корупційних ризиків у державній системі гуманітарної допомоги, визначені напрями для її усунення.
 

Законотворчість та євроінтеграція.

  • НАЗК протягом квітня – травня 2022 року заповнило питання, які відносилися до його компетенції, двох частин Опитувальника Європейської Комісії з метою формування висновку про надання статусу кандидата на членство в ЄС.

  • Представники НАЗК взяли участь у розробці розділу "Антикорупційна політика" у Плані відновлення України в межах робочої групи з питань антикорупційної політики, що створена при Національній раді з відновлення України
 

Просвітницька діяльність та забезпечення нульової толерантності до корупції.

  • Створено проєкт Ukraine NOW.Візія майбутнього. Українське суспільство має зробити роботу над помилками та назавжди відмовитись від практик, які призвели до початку війни у 2014 та продовження її гарячої фази з 24 лютого. Зокрема від толерування корупції як засобу вирішення проблем. Надалі відмовитись від звички імітувати: імітувати доброчесність з боку як влади, так і бізнесу й громадян; імітувати сплату податків з боку бізнесу та громадян. Відмовитись від думки, що все вирішить держава, як залишку патерналізму радянського часу, та взяти відповідальність за себе і країну у власні руки та брати активну участь у всіх місцевих та державних процесах, як зараз під час війни. Насамкінець проєкт має сформувати платформи для взаємодії у 100 сферах на основі принципів «ніколи знову» та принципів нового післявоєнного суспільного договору. 

В межах проєкту Створено сайт проекту «Ukraine.NOW Візія майбутнього» – https://vision.nazk.gov.ua, де опубліковано 18 відеоінтерв'ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки. Відео переглянули понад 150 тис. осіб.  

  • Спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО України створено 7 серій мультфільму «Доброчесність онлайн». Їх подивилося понад 47 тис. глядачів. 

Продовжуємо робити все від нас залежне, щоби наблизити перемогу України. Наша сила в єдності. 

Слава Україні!

5 місяців війни: результати роботи НАЗК
5 місяців війни: результати роботи НАЗК
5 місяців війни: результати роботи НАЗК
5 місяців війни: результати роботи НАЗК

Останні новини

19.04.2024
18:37
Антикорупційна комунікація: представники органів влади обговорили стан виконання Комунікаційної стратегії 
17:56
НАЗК спільно з Вищою школою публічного управління провели навчання для керівників категорії «А»
11:01
НАЗК сприяє місцевій владі Івано-Франківщини в мінімізації корупційних ризиків та розбудові доброчесності
18.04.2024
10:28
Новий функціонал ІСМ ДАП: де шукати статистичні дані про антикорупційну політику 
09:09
Тема корупції – у фокусі інформаційних операцій кремля проти України: результати дослідження дезінформаційних наративів 
09:05
Анонс НАЗК запрошує громадян надати пропозиції до проекту постанови «Про деякі питання створення та функціонування Реєстру прозорості»
17.04.2024
09:30
Українські підприємці переважно не толерують корупцію та позитивно ставляться до викривачів - дані соцдослідження 
16.04.2024
15:45
Конфлікт інтересів: за матеріалами НАЗК мера Кам’янця-Подільського визнано винним
14:29
Що відбувається з вашою декларацією після її подання?
15.04.2024
10:11
Виконання Державної антикорупційної програми за рік: в НАЗК презентовано результати громадського моніторингу 
11.04.2024
17:09
Голова НАЗК та парламентський комітет з антикорупційної політики обговорили виклики та пріоритети у сфері запобігання корупції 
10.04.2024
14:20
Анонс НАЗК і громадськість презентують результати виконання антикорупційних заходів
05.04.2024
09:17
НАЗК у березні розпочало 92 повні перевірки декларацій 
04.04.2024
14:48
Понад 220 політичних партій не подали звіти до НАЗК 
10:25
Конфлікт інтересів: березневі протоколи та судові рішення за матеріалами НАЗК
02.04.2024
12:12
Міноборони та Державний оператор тилу співпрацюватимуть з НАЗК для удосконалення системи оборонних закупівель
10:53
Здійснено моніторинг 376 нормативно-правових актів, виявлено корупційні ризики у п’яти з них: результати антикорупційної експертизи НАЗК за березень
01.04.2024
12:00
Майже 700 тисяч декларацій подано за звітний період 2023 року 
29.03.2024
13:07
Контакт-центр НАЗК працюватиме у ці вихідні: завершується кампанія декларування - 2023 
09:07
Україна та ОЕСР розпочинають роботу над Оглядом з питань доброчесності та боротьби з корупцією
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua