Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю
30 липня 2020 року
Запит на подолання корупції у судовій системі – є одним із найвищих серед населення. Ми, як Громадська рада при НАЗК, вважаємо розділ 3 «Справедливий суд» ключовою частиною Антикорупційної стратегії 2020-2024, успішна реалізація якого буде важливим кроком у подоланні корупції.
Громадська рада наразі працює над написанням повного висновку та рекомендацій стосовно Антикорупційної стратегії, розробленої НАЗК. Утім, ми не могли не звернути увагу на низку маніпуляцій з боку органів судової влади щодо проєкту Антикорупційної стратегії.
Зокрема, стосовно відсутності у НАЗК повноважень щодо розробки Стратегії та стосовно того, що це є втручанням в роботу судової гілки влади. Більшість цих маніпуляцій розвіяні в опублікованій Агентством відповіді на звернення Вищої ради правосуддя.
Також викликає занепокоєння непублічність розгляду судовою спільнотою цих рекомендацій. Так, 31 липня 2020 року Вища рада правосуддя організовує публічне обговорення проєкту Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки. До участі у заході запрошено суддів, представників Ради суддів, Національної школи суддів, суддівських асоціацій, суддівської та професійної спільноти.
Громадською радою при НАЗК було направлено звернення до ВРП з проханням про залучення представника Ради до цього обговорення. Проте, за день до проведення обговорення Вища рада правосуддя відмовила нам в участі у такому обговоренні.
Вважаємо, що така закритість та низка маніпуляцій з боку Вищої ради правосуддя є неприпустимою в умовах наявних проблем в українських судах, що безпосередньо впливають на якість життя та правову захищеність громадян України. Закликаємо Вищу раду правосуддя забезпечити прозору процедуру обговорення проєкту та припинити поширювати маніпуляції щодо відповідного розділу Антикорупційної стратегії.