
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) і Академія патрульної поліції розпочали співпрацю задля формування доброчесної поведінки та підвищення довіри до правоохоронців. Зокрема, сторони уклали Меморандум про взаємодію та співпрацю, який дозволить підвищити обізнаність представників поліції у темі доброчесності. Документ підписали Голова НАЗК Олександр Новіков і начальник Академії патрульної поліції Вадим Лісничук.
«Довгострокову ефективність і найбільший вплив на державу й боротьбу з корупцією має саме розбудова публічної доброчесності: це підзвітність, відкритість і культура. Навчально-просвітницькі проекти мають більший вплив на ефективність формування державної політики з точки зору доброчесності. З цією метою в НАЗК створено окремий підрозділ – Офіс доброчесності, який навчає публічних службовців, співпрацює зі школами, закладами вищої освіти, органами влади. Ми враховували ваш досвід, бо ви першими пройшли цей шлях і завоювали довіру суспільства. Саме поліція щоденно взаємодіє з людьми. Тому етичний компонент у вашій роботі надзвичайно важливий, і ми готові спільно над цим працювати», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.
Як свідчать опитування громадян, рівень довіри до Національної поліції суттєво зріс. Цьогоріч 31% українців довіряють поліцейським, тоді як ще два роки тому їм довіряли лише 11% громадян.
Меморандум передбачає проведення спільних заходів, зокрема: курсів, тренінгів, конференцій, круглих столів, семінарів, присвячених питанням доброчесності на публічній службі та спрямованих на підвищення обізнаності поліцейських у сфері запобігання корупції; розробку пропозицій з удосконалення законодавства та інформаційних матеріалів тощо.
Першим результатом співпраці стане запуск наприкінці серпня нового онлайн-курсу «Доброчесна поліція», присвяченого питанням доброчесності та особливостям антикорупційного законодавства для працівників правоохоронного сектору. Цей онлайн-курс розроблений спільно з Національною поліцією України та Академією патрульної поліції.
«Ми працюємо з поліцейськими, які вперше прийняті на службу. Тобто ми навчаємо поліцейських нової генерації, основними принципами роботи яких є чесність, професіоналізм, самовідданість. Під час війни поліція це продемонструвала, бо, щодня ризикуючи власним життям, рятує й евакуює людей, допомагає у складних ситуаціях. Очікування громадян від поліцейських надзвичайно високі. Тому започаткована співпраця між відомствами посилить навчальну складову Академії щодо доброчесності та антикорупційної політики», – зазначив начальник Академії патрульної поліції Вадим Лісничук.
Довідково. «Академія патрульної поліції» – сучасний державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання, створений у 2017 році та готує здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти для потреб Національної поліції України.






