НАЗК
UA 01103 Київ бульвар Миколи Міхновського, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

Заява Громадської Ради при НАЗК: Конституційний Суд поставив хрест на роботі НАЗК

27 жовтня 2020 року Велика палата Конституційного Суду України на закритій частині свого засідання ухвалила рішення щодо неконституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (https://bit.ly/37PhPME).

Фактично Національне агентство з питань запобігання корупції втратило свої повноваження щодо здійснення повної перевірки електронних декларацій, проведення моніторингу способу життя, перевірок щодо конфлікту інтересів та дотримання інших вимог та обмежень антикорупційного законодавства. Цим рішенням Конституційний Суд не лише позбавив Національне агентство функцій, з метою яких інституція була створена у 2015 році, а й підірвав антикорупційну інфраструктуру та боротьбу з корупцією загалом.

Ми переконані, що обмеження цих функцій Національного агентства спровокує значний відкат антикорупційної реформи загалом, унеможливить виконання Україною зобов’язань перед міжнародною спільнотою та несе виключно політичний характер.

Громадська рада при Національному агентстві звертається до Президента України та Верховної Ради України, як суб’єктів права законодавчої ініціативи якомога швидше підготувати законодавчі зміни щодо відновлення повноважень НАЗК та проведення справжньої судової реформи, яка ставить під загрозу запобігання та боротьбу з корупцією в Україні.

Посилання скопійовано
Версія для друку
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр