НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...
i Подавати декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті під час війни не потрібно
Роз’яснення на час війни

ВИСНОВОК антикорупційної експертизи проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 4 Типової форми контракту з керівником державного закладу вищої освіти»

ЧиннийЧинний
Герб України

Картка проєкту

 

Розробник

проєкту постанови:

Міністерство освіти і науки України

Метою проєкту є включення до Типової форми контракту з керівником державного закладу вищої освіти норми про необхідність включення до звіту про результати виконання умов контракту інформації про рівень досягнення цільових показників діяльності закладу вищої освіти (далі – проєкт Змін) Проєкт постанови

надіслано відповідно до

§ 372 Регламенту

Кабінету Міністрів України

 

Резюме антикорупційної експертизи

За результатами проведення антикорупційної експертизи Національне агентство ідентифікувало у проєкті постанови корупціогенний фактор, зокрема надмірну дискрецію уповноваженого органу управління щодо застосування права вимоги стосовно надання керівником державного закладу освіти звіту про результати виконання умов контракту.

 

Опис виявленого корупціогенного фактора

1. Встановлення або розширення дискреційних повноважень органу державної влади чи органу місцевого самоврядування або особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за відсутності визначення вичерпних випадків, підстав, форм, строків, порядку здійснення таких повноважень, контролю за їх здійсненням та відповідальності за можливі зловживання під час їх здійснення.

Проєктом постанови пропонується внести зміни до п.п. 28 п. 4 Типової форми контракту з керівником державного закладу вищої освіти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2014 № 726, зокрема викласти його у такій редакції:

«28) подання уповноваженому органу управління щороку до ____, а також на його вимогу звіту про результати виконання умов контракту, який повинен містити інформацію про рівень досягнення цільових показників діяльності закладу вищої освіти станом на 31 грудня року, за який складено звіт, дотримання закладом вищої освіти вимог законодавства, стандартів вищої освіти;».

Cлід зазначити, що звітування є одним із елементів забезпечення прозорості у провадженні будь-якої діяльності, у т.ч. і закладом вищої освіти.

Відповідно до проєкту постанови звіт про результати виконання умов контракту має містити інформацію про:

  • рівень досягнення цільових показників діяльності ЗВО;
  • дотримання ЗВО вимог законодавства;
  • дотримання стандартів вищої освіти.

Зокрема, проєктом Змін уточнено, що звіт про виконання умов контракту має містити інформацію про рівень досягнення цільових показників діяльності закладу вищої освіти станом на 31 грудня року, за який складено звіт. Водночас, згідно із зазначеним вище проєктом Змін, такий звіт має бути поданий керівником державного закладу вищої освіти не лише щорічно, а й на вимогу уповноваженого органу управління.

Примірний перелік цільових показників, що наводяться у контракті з керівником державного закладу освіти, затверджений наказом МОН від 05.05.2021 № 299 і включає 24 позиції (обов’язкові і специфічні), що не є виключними та містить певні механізми перевірки досягнення цільових показників діяльності, що у свою чергу унеможливлює його негайну подачу на вимогу та може сприяти зловживанням з боку уповноваженого органу управління по відношенню до керівників державних закладів вищої освіти у разі не виконання такої вимоги.

Крім цього, викладення проєкту Змін у такій редакції містить юридичну невизначеність щодо періоду за який подається  звіт «на вимогу», що також може сприяти корупційним зловживанням.

Рекомендації:

встановити за яких умов уповноважений орган управління може застосовувати право вимоги щодо надання звіту та період, за який він подається;

визначити, що звіт «на вимогу» має містити інформацію лише про дотримання ЗВО вимог законодавства та дотримання стандартів вищої освіти;

зазначити, що інформація про рівень досягнення цільових показників діяльності закладу вищої освіти станом на 31 грудня року, за який складено звіт подається планово, один раз на рік.

 

Голова

Національного агентства

з питань запобігання корупції                                                            Олександр НОВІКОВ

Завантажити документ
Посилання скопійовано
Версія для друку
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр