НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Висновок антикорупційної експертизи проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку передачі в управління суб’єктам господарювання, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать державі, об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, примусово вилучених відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», шляхом укладення договору управління майном»

Картка проєкту

Розробник проєкту постанови: Міністерство економіки України Мета проєкту – унормувати питання реалізації положень п. 3 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» Проєкт постанови надіслано відповідно до § 372 Регламенту Кабінету Міністрів України
 

Резюме антикорупційної експертизи

За результатами проведення антикорупційної експертизи Національне агентство ідентифікувало у проєкті постанови корупціогенний фактор –  відсутність чіткого механізму визначення управителя майном.  

Опис виявленого корупціогенного фактора

1. Неналежне визначення змісту й обсягу прав чи обов’язків фізичних (юридичних) осіб

Проєктом постанови пропонується затвердити Порядок передачі в управління суб’єктам господарювання, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать державі, об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, примусово вилучених відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», шляхом укладення договору управління майном (далі – проєкт Порядку). У п. 3 проєкту Порядку визначено, що ініціаторами передачі в управління об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів, примусово вилучених відповідно до цього Закону, можуть виступати балансоутримувачі та управителі, що виявили намір отримати в управління такі об’єкти. Правовий механізм передачі таких об’єктів в управління встановлений у пп. 4, 5 проєкту Порядку, де, зокрема, визначено, що ініціатор передачі подає Міністерству економіки звернення щодо підготовки проекту рішення Кабінету Міністрів України про погодження укладення договору управління майном (абз. 1 п. 4 проєкту Порядку). Міністерство економіки готує проєкт рішення Кабінету Міністрів України, який підлягає погодженню з Міністерством фінансів, Фондом державного майна та суб’єктами управління об’єктами державної власності, що здійснюють повноваження уповноважених органів управління сторін договору. Узгоджений проєкт рішення разом з документами, зазначеними в п. 4 цього Порядку, Міністерство економіки подає в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України (п. 5 проєкту Порядку). До документів, які подаються разом із узгодженим проєктом рішення Кабінету Міністрів України щодо погодження укладення договору відповідно до абз. 2 п. 4 проєкту Порядку, додається попередньо погоджений сторонами та суб’єктами управління об’єктами державної власності, що здійснюють повноваження уповноважених органів управління сторін, проєкт договору. Однак у проєкті Порядку відсутні положення, які б регламентували дії уповноважених осіб при визначенні управителя у разі надходження звернень від декількох суб’єктів господарювання, що виявили намір отримати в управління такі об’єкти. Відсутність належного правового регулювання може зумовити зловживання  осіб, уповноважених на визначення управителя майном, та спірні правовідносини під час такого визначення. Рекомендації НАЗК: передбачити у проєкті постанови чіткий правовий механізм визначення управителя майном у разі надходження звернень від декількох суб’єктів господарювання, що виявили намір отримати в управління такі об’єкти.  

Висновок:

проєкт постанови містить корупціогенний фактор та потребує доопрацювання з урахуванням наданих рекомендацій.   В.о. Голови Національного агентства з питань запобігання корупції                                                                                  Артем СИТНИК
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua