НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Контроль повноти заповнення декларації: в деклараціях членів ВЛК виявлено недостовірні відомості на понад 35,3 млн грн

Вже з травня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочне перевірку декларацій, поданих за 2024 рік.

Один з видів фінансового контролю, який покладено на НАЗК  Законом України “Про запобігання корупції” - контроль щодо  повноти заповнення декларацій публічних службовців, який визначається відповідним Порядком.

Під час проведення контролю щодо повноти заповнення декларації публічного службовця, програмні засоби НАЗК розраховують показник ступеня повноти відомостей у декларації, тобто числовий показник рівня обсягу і змісту відображених у декларації відомостей в порівнянні з інформацією, яка міститься в державних реєстрах.

Уповноважені особи Агентства порівнюють обсяг і зміст відображених відомостей з даними, наявними в інформаційно-телекомунікаційних і довідкових системах, реєстрах, банках даних, зокрема тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, інших джерел інформації з метою виявлення недостовірних відомостей у декларації. 

За результатами проведення контролю складається та підписується акт про результати проведення контролю щодо повноти заповнення декларації у двох примірниках, один з яких надсилається декларанту. 

Нагадуємо, що за подання недостовірних відомостей у декларації особа може притягатися до відповідальності - кримінальної, адміністративної та дисциплінарної. 

За результатами проведення такого контролю протягом 2024 року НАЗК скерувало до Національної поліції України п’ять обґрунтованих висновків стосовно членів військово-лікарських комісій (ВЛК) за ознаками вчинення правопорушень,  передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП “Порушення вимог фінансового контролю”  та ст. 366-2 ККУ “Декларування недостовірної інформації”. Загальна сума виявлених недостовірних відомостей у деклараціях складає понад 35,3 млн грн. 

Так, наприклад, під час перевірки повноти заповнення декларації членкині ВЛК, завідувачки одного з відділень Хмельницької міської лікарні за 2023 рік, було виявлено, що в розділах 3 “Об’єкти нерухомості”, 6 “Цінне рухоме майно - транспортні засоби”, 11 “Доходи, в т.ч. подарунки” вказана декларанткою інформація не збігається з даними, наявними в державних реєстрах на понад 10,6 млн грн. 

Членкиня однієї з ВЛК на Одещині не зазначила в декларації за 2023 рік низку об’єктів нерухомості, які їй належать. Подані декларанткою відомості відрізняються від наявних у реєстрах на понад 10,4 млн грн.

В декларації лікарки ВЛК одного з районів Києва за 2023 рік виявлено розбіжності між відображеними даними та інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Декларантка зазначила, що не мала злого умислу та не вказала інформацію на понад 7,2 млн грн через важкий моральний стан. 

Лікар ВЛК Рівного в декларації за 2023 рік вказав дані про рухоме і нерухоме майно, яке відрізняється від зазначених в реєстрах на понад 1,6 млн грн.  

Медична сестра медичної комісії у складі ВЛК одного з  РТЦК та СП м. Одеси в декларації за 2023 рік не зазначила відомості про кілька об’єктів нерухомого майна, що належить їй та підтверджується відомостями з Державного реєстру речових прав. Сума недостовірних відомостей складає понад 5,4 млн грн. 

З моменту подачі декларації публічний службовець має 30 днів, аби поправити технічні неточності, доповнити документ відомостями, які були пропущені під час заповнення, або усунути розбіжності, якщо виявлено, що подані дані не збігаються з інформацією, наявною в державних реєстрах. Тож радимо декларантам, які ще не використали право на подачу виправленої декларації, ще раз перевірити подані в документі відомості. 

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua