Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) наголошує — важливо відновити кримінальну відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях посадовців уже в цьому році. Лише так буде можливо притягнути до відповідальності за брехню в деклараціях за 2020 рік недоброчесних посадовців.
Зазначаємо, що згідно з Кримінальним кодексом України, будь-які зміни до нього мають бути внесені окремим законом. Тому для повернення кримінальної відповідальності за приховання майна від декларування має бути розроблений окремий законопроєкт, швидке ухвалення якого можливе лише за умови голосування за основу і в цілому.
Нагадаємо, що щорічний період декларування триває з 1 січня до 31 березня. Аби покарати особу за приховання майна від декларування, відповідна стаття Кримінального кодексу має діяти на момент подання декларації.
Якщо законопроєкт буде ухвалено, наприклад, в лютому 2021, то усі, хто встигне подати декларації раніше, уникнуть відповідальності.
Довідково. Через рішення Конституційного Суду притягнути до відповідальності осіб, які вказали недостовірні відомості в деклараціях за попередні роки вже неможливо. З травня 2020 року НАЗК встановило декларування недостовірної інформації в 97 деклараціях. Загалом із 2015 року було зареєстровано 4 712 кримінальних проваджень про брехню в деклараціях, з яких 1 239 було надіслано до суду з обвинувальним актом. Усі справи, у яких суд ще не прийняв рішення, будуть закриті.
