НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Майже 90% пропозицій, наданих учасниками громадських обговорень законопроектів про доброчесне лобіювання та адвокацію, враховано

Майже 90% пропозицій, наданих учасниками громадських обговорень законопроектів про доброчесне лобіювання та адвокацію, враховано

Національне агентство з питань запобігання корупції провело громадські обговорення проектів Законів України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні» та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання» 10 та 23 листопада 2023 року. Проведення двох громадських обговорень є безпрецедентним фактом для нашої країни, процес відбувався інклюзивно та відкрито. Серед учасників обговорень були представники бізнесу, влади та громадські організації. Загалом було представлено широке коло заінтересованих сторін.

Національне агентство за результатами проведення обох громадських обговорень оприлюднило відповідний звіт, який розміщений на офіційному вебсайті, у розділі “Громадські обговорення”. Близько 89% наданих учасниками пропозицій було враховано у проекті Закону України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні».

З остаточного проекту Закону були виключені положення щодо:
- обов’язкової реєстрації суб’єкта адвокації в Реєстрі прозорості;
- відповідальності суб’єктів адвокації; моніторингу дотримання законодавства у сфері адвокації;
- положення щодо обов'язкового звітування суб’єктів адвокації у Реєстрі прозорості.


Відповідно до проекту Закону України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні» суб’єкт адвокації на своєму офіційному вебсайті або сторінках у соціальних мережах щорічно у довільній формі оприлюднює загальну інформацію щодо кожного предмета адвокації та про джерела фінансування на здійснення адвокації. Тобто вказаний проект Закону пропонує механізм добровільного та доброчесного інформування про залучені кошти, а не звітування.

Таким чином в результаті громадських обговорень більшість пропозицій громадських організацій були враховані. Фінальна версія проекту Закону України «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні» не передбачає жодних обмежень діяльності організацій громадянського суспільства та не створює для таких організацій жодного адміністративного навантаження.

Також Національне агентство на своєму вебсайті розмістило довідкові матеріали та відеозапис обох громадських обговорень. Варто наголосити, що при розробці законопроекту НАЗК врахувало рекомендації Європейської Комісії, які містяться у проміжному рішенні щодо вступу України до ЄС, оприлюдненому 8 листопада цього року.

Метою прийняття зазначених законів є створення ринку послуг лобіювання, забезпечення відповідно до міжнародних стандартів доброчесної взаємодії суб'єктів правотворчості із заінтересованими сторонами.

Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua