Про НАЗК
Доброчесність та запобігання корупції
- Про доброчесність та запобігання корупції
- Доброчесність у секторі безпеки та оборони
- Стратегічний аналіз корупційних ризиків
- Антикорупційна експертиза
- Антикорупційні програми
- Уповноважені
- Викривачі корупції
- Перевірки організації роботи
- Реєстр порушників
- Нормативно-правова база
- Стандарти доброчесності
Декларування
Запобігання політичній корупції
Антикорупційна політика
Конфлікт інтересів
Для громадян
Консультації з громадськістю

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) наголошує, що Держгеокадастру необхідно усунути недоліки у роботі своїх інформаційних систем, щоб припинити корупційні практики та забезпечити прозоре розпорядження землями.
Про необхідні заходи для зменшення корупції у земельній сфері НАЗК вже зазначало у комплексному аналізі корупційних схем із землею та в проєкті Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки.
Зволікання з проведенням відповідних змін призводить до нищівних наслідків для держави.
Так, 1 квітня кіберфахівці Служби безпеки України викрили корупційну схему з відчуження сільськогосподарських земель держави посадовими особами Держгеокадастру.
Схему було реалізовано через незаконне втручання до Державного земельного кадастру. У порушення вимог земельного законодавства посадовці оформлювали на одну особу ділянки за одним цільовим призначенням по два і більше разів.
Через цю корупційну практику посадовці вивели через електронні реєстри понад 700 тисяч гектарів державних земель. Корупційна схема діяла у 22 областях.
Прогалини у роботі «Національної кадастрової системи» та відсутність реєстру громадян, які отримали ділянки за процедурою безоплатної приватизації, дали змогу недоброчесним посадовцям вивести землі держави, які за сукупною площею співмірні з половиною Івано-Франківської області.
Нагадаймо, що у травні НАЗК перевірить організацію роботи із запобігання та виявлення корупції в Держгеокадастрі. НАЗК сподівається, що до цієї перевірки Держгеокадастр проведе оцінку корупційних ризиків у своїй роботі та підготує власну антикорупційну програму з їх усунення, адже попередня програма органу закінчилася ще минулого року.
