НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК розбудовує співпрацю з освітніми закладами регіонів України: Тернопільщина

24.02.2025

Представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) під час робочої поїздки до Тернополя зустрілися з освітянами та студентами регіону. Мета — заохотити їх активніше долучатися до проєктів Офісу доброчесності НАЗК, спрямованих на інтеграцію теми антикорупції та доброчесності в освітній процес.

Тернопільська область наразі недостатньо представлена в цих освітніх ініціативах. Поки що 20 шкіл регіону (2,5%) долучені до проєкту «Прозора школа» та 2 із 14 вишів (14%) — до проєкту «Прозорі університети». Викладання дисципліни «Антикорупція та доброчесність» розпочали Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка (ТНПУ) та Західноукраїнський національний університет (ЗУНУ).

«За минулий рік до проєкту «Прозорі університети» приєдналося ще 70 закладів освіти України, а понад 8 тисяч студентів вже вивчають дисципліну «Антикорупція та доброчесність». Чому для нас важливо працювати саме з молоддю? Тому що молодь вірить у можливість змін і не боїться діяти. Ми провели опитування, в якому взяли участь понад 30 тисяч молодих людей. І результати справді надихають: 79% опитаних переконані, що корупцію можна подолати, а 84% готові активно протидіяти їй. Водночас багато хто не знає, як саме можна це зробити. Саме тому ми приділяємо значну увагу антикорупційній просвіті», — зазначив заступник Голови НАЗК Сергій Гупяк під час зустрічі в ТНПУ. 

Він відзначив активність цього вишу у впровадженні проєкту «Прозорі університети» та вручив відповідну відзнаку першій проректорці університету Надії Дробик.

Експертка Офісу доброчесності НАЗК Вікторія Скоробогата провела для студентів ТНПУ лекцію «Про антикорупцію і доброчесність». Учасники заходу дізналися про сприйняття корупції в суспільстві, міжнародні рейтинги прозорості, місце України серед інших кандидатів на вступ до ЄС та діяльність антикорупційних органів у країні. Окремо розглянули принципи невідворотності покарання, основи фінансового контролю — перевірку майнових декларацій та моніторинг способу життя посадовців, — а також заходи розбудови доброчесності в державних інституціях. Щоб краще розібратися у проблематиці, студенти розглядали реальні корупційні кейси. Заняття проходило у цікавому форматі з інтерактивними вправами та опитуваннями, а найактивніші учасники отримали подарунки. 

В Західноукраїнському національному університеті на зустрічі з представниками вищих та фахових передвищих закладів регіону обговорили їхню ключову роль у формуванні світогляду молоді та впровадженні доброчесності в освіті.

«Питання запобігання корупції багатовекторне, але починати треба з роз'яснення, що таке корупція, чому це погано, які негативні наслідки вона має та як її не допускати. Якщо  ці базові речі будуть закладені ще в підлітковому віці, то дадуть результат для наших нових поколінь, які почнуть відхиляти будь-яку можливість участі в корупційних практиках», — зазначив Сергій Гупяк.

Освітяни обговорили механізми зменшення корупційних практик у сфері освіти, а Вікторія Скоробогата презентувала проєкт Офісу доброчесності НАЗК «Прозорі університети», до якого можуть приєднуватися освітні заклади.

«Ми трансформуємо освітнє середовище, створюючи такі умови, щоб уникати корупційних ризиків, пояснюючи усім учасникам освітнього процесу, як вони можуть брати участь у боротьбі з корупцією на рівні суспільства, починаючи з особистої відповідальності та дотримання етичних норм», — розповів проректор з наукової роботи ЗУНУ Микола Дивак.

Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи університету Віктор Островерхов, у межах реалізації проєкту «Прозорі університети» дисципліну «Антикорупція та доброчесніть» вивчають здобувачі ступеня вищої освіти «Магістр» спеціальності «Право».

Зазначимо, що проєкт «Прозорі університети» складається з кількох компонентів: впровадження університетської дисципліни «Антикорупція та доброчесність», безкоштовні онлайн-курси для підвищення спроможності викладачів і трансформація освітнього середовища на засадах прозорості та доброчесності на основі спеціально розроблених методичних рекомендацій. Більше про просвітницькі ініціативи НАЗК можна дізнатися на навчальній платформі Study.НАЗК та  Facеbook-сторінці Офісу доброчесності НАЗК

Останні новини

14.08.2026
16:30
BI Defence Community: НАЗК презентувало успішні практики у сфері розбудови доброчесності сектору безпеки і оборони
13.08.2026
15:08
Понад 110 політичних партій не подали звіти за ІІ квартал 2026 року
11.08.2026
10:25
НАЗК проводить опитування для подальшого удосконалення законодавства у сфері лобіювання
10.08.2026
17:00
Моніторинг способу життя у податковій сфері: НАЗК виявило ознаки необґрунтованого активу на понад 2,2 млн грн
11:40
Недостовірне декларування на понад 13 млн грн: судитимуть міграційника Хмельниччини за матеріалами НАЗК та ДБР
07.08.2026
09:12
Актуальні вакансії в НАЗК: фінансування та звітність політичних партій, графічний дизайн та роз’яснювальна робота
06.08.2026
15:58
Пріоритети антикорупційної політики в контексті вступу України до ЄС: Всеволод Ченцов та Віктор Павлущик скоординували позиції
10:08
Моніторинг способу життя: екскерівнику логістики Повітряних Сил ЗСУ повідомили про підозру у незаконному збагаченні
04.08.2026
17:04
Контроль повноти декларацій: чотирьох посадовців оштрафували за матеріалами НАЗК, ще три обґрунтовані висновки направлено до Нацполіції
14:38
До 10 серпня політичні партії мають подати звіти за IІ квартал 2026 року
03.08.2026
17:22
Завершилася друга кампанія звітування про лобістську діяльність: більш ніж удвічі зросла кількість предметів лобіювання та клієнтів
16:00
Недостовірне декларування: ексспівробітник Київського СІЗО не задекларував майно на майже 3,9 млн грн
09:50
Повні перевірки: ще двох депутатів притягнуто до відповідальності за недостовірне декларування
31.07.2026
15:18
За матеріалами НАЗК судитимуть екскерівника ДСНС Вінниччини, який приховав активи на понад 14,5 млн грн
11:02
Завищені ціни на держзакупівлях і витік службової інформації: результати моніторингу щодо конфлікту інтересів і перевірок держпідприємств у І півріччі 2026 року
10:36
НАЗК запрошує громадськість до електронних консультацій щодо змін до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів
09:31
НАЗК завершило автоперевірки декларацій за 2025 рік
30.07.2026
14:08
Депутат з Рівненщини отримав вирок за недостовірне декларування
12:11
Корупційні ризики у лісовому господарстві: НАЗК провело моніторинг імплементації рекомендацій
29.07.2026
15:23
До завершення кампанії звітування щодо лобістської діяльності залишилося три дні
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua