НАЗК НАЗК
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

НАЗК розвиває співпрацю з Національною поліцією та Академією патрульної поліції для підвищення рівня доброчесності поліцейських

02.11.2023
НАЗК розвиває співпрацю з Національною поліцією та Академією патрульної поліції для підвищення рівня доброчесності поліцейських

Понад 8 тисяч поліцейських взяли участь у першому онлайн-заході «Доброчесність на практиці: важливі питання від поліцейських», який організувало Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). 

Захід  присвячений практиці розбудови системи доброчесності у поліції, ролі НАЗК, основним аспектам конфлікту інтересів, інституту викривання,  проведення спецперевірок тощо. 

Громадяни мають сприймати поліцію як інститут, що захищає їхні права й свободи та відображає волю суспільства. Збільшення рівня довіри є кроком до покращення доброчесності, а отже — ефективності. «Важливою частиною Державної антикорупційної програми до 2025 року, яку ми спільно з вами реалізуємо, є розвиток культури доброчесності. Є дві стратегії, що покликані зробити  кожного з нас і наші організації ефективними: стратегія, заснована на правилах, та стратегія, заснована на цінностях або етиці. Для їхнього впровадження ми розробили комплекс навчальних заходів для усіх категорій публічних службовців,  зокрема для поліцейських. Адже це найбільша категорія службовців, які щоденно комунікують з громадянами та мають насправді найбільший вплив на формування довіри до держави в цілому», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков. 

За його словами, довіра громадян до поліції зросла з 11% до 31% за останній рік, і це важливі світоглядні зміни в суспільстві, які є результатом ефективної роботи. 

«Національна поліція України є одним із найбільших за  чисельністю правоохоронних органів, який щодня взаємодіє з суспільством. У цей складний для держави час  надзвичайно важливо як для нашої служби, так і для кожного громадянина, бути доброчесними та керуватися інтересами держави і суспільства», – зазначив Іван Вигівський,  Голова Національної поліції України. 

За його словами, одним із ключових документів для Національної поліції є Антикорупційна програма, що включає 11 сфер діяльності. Зокрема, для зменшення корупційних ризиків запроваджено такі заходи: використання поліграфа, єдиний реєстр зброї, запровадження системи відеофіксації у відділах поліції Cusrody Records, використання нагрудних камер поліцейських та під'єднання поліції до Єдиного порталу повідомлень викривачів тощо. До прикладу, понад дві тисячі поліцейських відмовилися від неправомірної вигоди та повідомили про це відповідні підрозділи.

Переглянути відеозапис заходу можна за посиланням.

Нагадаємо, що НАЗК спільно з Національною поліцією України та Академією патрульної поліції розробили курс «Доброчесна поліція», слухачами якого стали понад  20 тис. поліцейських.  Його можна пройти за  посиланням.

Останні новини

12.05.2026
17:37
Голова НАЗК обговорив із Послом Естонії поглиблення співпраці у сферах антикорупції, цифрового врядування та кібербезпеки
15:00
Повні перевірки: Суд визнав винним депутата із Сумщини у недостовірному декларуванні
12:14
Звіт про лобіювання: як вносити дані про клієнтів і бенефіціарів
11.05.2026
17:37
Екскерівника Держлікслужби судитимуть за декларування недостовірних відомостей
15:27
BI Defence Community: платформа з розбудови доброчесності в секторі безпеки і оборони
10:41
Понад 2,8 млн грн податків та зборів надійшло до бюджету завдяки фінансовому контролю НАЗК
08.05.2026
12:31
Актуальні вакансії в НАЗК: моніторинг способу життя, спецперевірки, ІТ та HR
10:25
Porsche, Mercedes та нерухомість у рекреаційній зоні: екскерівника комунального підприємства Харкова підозрюють у недостовірному декларуванні
06.05.2026
16:06
До 11 травня політичні партії мають подати звіти звіти за I квартал 2026 року
10:53
Прозора кадрова політика в оборонній сфері: НАЗК спільно з міжнародними партнерами координує впровадження антикорупційних запобіжників
05.05.2026
16:27
Незаконне збагачення на понад 22 млн грн: суд визначив заставу ексочільнику правоохоронного органу на Миколаївщині
15:10
НАЗК склало й скерувало до суду перші протоколи за порушення законодавства у сфері лобіювання
04.05.2026
17:41
Голова НАЗК Віктор Павлущик зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні
13:00
Моніторинг способу життя: у полковника поліції на Одещині можуть стягнути в дохід держави авто за 3,4 млн грн
01.05.2026
15:00
ВАКС визнав необґрунтованими активи депутата Київської міської ради та його дружини
30.04.2026
16:06
Найкорумпованіші сфери, ефективність антикорупційної діяльності та очікування: у НАЗК презентували результати експертного опитування
15:10
АП ВАКС підтвердила конфіскацію активів, оформлених на тещу заступника начальника ГУНП Києва
29.04.2026
18:45
Цивільна конфіскація: ВАКС визнав необґрунтованими активи посадовця міграційної служби на понад 7,3 млн грн
11:40
Доступ до Реєстру прозорості буде обмежено 30 квітня з 16:00 до 18:00
10:11
Моніторинг способу життя: у І кварталі 2026 року НАЗК виявило порушення на понад 100 млн грн
Чат-бот Telegram
контакт-центр
Чат-бот Telegram
Контакти
+38 (044) 200-06-94 info@nazk.gov.ua
працює з 9:00 до 18:00
Технічна підтримка
support@nazk.gov.ua