41% державних органів не мають діючих антикорупційних програм

Антикорупційна програма – ключовий антикорупційний інструмент органу публічної влади. Проте наразі більше третини державних органів не мають діючих антикорупційних програм.

Так, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило аудит чинних антикорупційних програм державних органів і виявило:

  • у 46 зі 113 центральних органів влади (41%) антикорупційні програми відсутні або не погоджені НАЗК. Серед цих установ – міністерства, державні агентства, комісії тощо. 
  • у регіональних органів (обласні державні адміністрації та обласні ради) результат кращий: без чинної антикорупційної програми діють лише 6 з 49 органів (12%).

НАЗК закликає органи центральної та регіональної влади не зволікати з поданням антикорупційних програм. Нагадуємо, що керівники органів влади несуть персональну відповідальність за організацію роботи із запобігання корупції.

У свою чергу, НАЗК готова надавати експертну підтримку в розробці якісних антикорупційних програм. Для цього просимо звернутися за електронною адресою: anticor_program@nazk.gov.ua.

Що таке «антикорупційна програма» та навіщо вона потрібна?

Антикорупційна програма – це детальний план органу щодо протидії корупційним ризикам у своїй роботі.

Якісна антикорупційна програма містить наступну інформацію:

  • визначені корупційні ризики в управлінських процесах органу;
  • шляхи усунення цих ризиків;
  • строки їх усунення;
  • особи, відповідальні за цей напрямок роботи;
  • додаткові механізми запобігання корупції.

Для створення такої програми установа проводить ґрунтовний аналіз корупційних ризиків у своїй роботі та може керуватися міжнародними стандартами ризик-менеджменту.

НАЗК погоджує антикорупційні програми та зміни до них, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».