НАЗК
UA 01103 Київ Бульвар Дружби Народів, 28
support@nazk.gov.ua
+38 (044) 200-06-94
Національне Агентство з Питань Запобігання Корупці
A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту
Меню
...

5 місяців війни: результати роботи НАЗК

Посилання скопійовано
5 місяців війни: результати роботи НАЗК

З перших днів повномасштабного вторгнення рашистів ми всі об’єдналися. Ми усі як один злагоджений механізм працюємо на перемогу, кожен на своєму місці.

Від початку війни Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) переорієнтувало свою роботу, аби стати для наших воїнів якнайбільш ефективним тилом. Ми вже реалізували багато нових проєктів та завдань, розповідаємо про ключові з них:

 

Санкції, пошук активів підсанкційних осіб та іноземців у керівних органах російських компаній.

 • НАЗК визначило кандидатами для накладення міжнародних санкцій 18,2 тис. фізичних та 4 тис. юридичних осіб, які причетні до агресії проти України. Відповідні пропозиції Агентство надіслало до Міністерства закордонних справ України та Офісу генерального прокурора. 

Нагадаємо, що роль НАЗК у ідентифікації кандидатів на санкції передбачена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій міжнародною групою Єрмака-Макфола щодо санкцій.

 • Разом з МЗС було створено портал «Війна&санкції» – головну базу даних про санкції, накладені через напад росії на Україну: https://sanctions.nazk.gov.ua/
 • Завдяки порталу отримано 296 повідомлень про активи осіб, причетних до агресії рф.

 

Пошук іноземців у керівних органах найбільших російських компаній.

 • Опрацьовано 300 російських компаній, у складі керівних органів яких (СЕО, наглядові ради) виявлено понад 400  іноземців  з 47 країн (найбільше з Великобританії, США, Німеччини, Франції, Австрії, Італії). Станом на 21.07.2022 у них  працює 188 іноземців. 
 • З початку роботи над проектом НАЗК направило 210 попереджувальних листів: 129 – на кадрові агентства; 58 – на інші місця роботи іноземців (крім рос. компаній); 23 – на професійні організації, спілки, а також асоціації директорів.  

 

Пошук колаборантів.

 • На прохання Служби безпеки України (СБУ) НАЗК виявило понад 1500 колаборантів, у тому числі серед депутатів місцевих рад. Опрацьовано близько 3000 повідомлень про потенційних колаборантів, які надійшли на пошту stopzrada@nazk.gov.ua

 

Гуманітарна допомога.

 • Працівниками НАЗК створено Штаб гуманітарної допомоги при НАЗК (Штаб UA). Штаб доставив понад 250 тонн гуманітарного вантажу до таких міст: Київ, Харків, Суми, Чернігів, Кривий Ріг, Краматорськ, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Миколаїв. 
 • Штаб надав допомогу бійцям, які працюють на Донецькому, Дніпропетровському, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському напрямках. Для них закупили та передали військове спорядження.
 • Також завядки Штабу UA наші воїни у Донецькій та Харківській областях отримали технічне спорядження і більше 200 одиниць необхідних засобів у вигляді аптечок, тренажерів та іншого.

 

Антикорупційна політика.

 • 20 червня Верховна Рада ухвалила Антикорупційну стратегію до 2025 року. Отже, НАЗК почало розробку державної програми з її виконання, які визначить чіткі КРІ з подолаянн корупції для органів влади. 
 • НАЗК, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 

 

Запобігання корупції.

 • НАЗК провело 1189 моніторингів корупційних ризиків у проектах законів та актів Уряду.
 • Проведено 16 антикорупційних експертиз у проектах законів та актів Уряду.
 • 12 корупційних ризиків виявлено у процесах вступної кампанії до ЗВО у 2022 році.
 • Запропоновано закладам вищої освіти близько 30 заходів впливу на корупційні ризики вступної кампанії. 10 ЗВО стали пілотними щодо реалізації інструментів мінімізації корупційних ризиків.
 • Виявлено 19 операційних і корупційних ризиків у державній системі гуманітарної допомоги, визначені напрями для її усунення.

 

Законотворчість та євроінтеграція.

 • НАЗК протягом квітня – травня 2022 року заповнило питання, які відносилися до його компетенції, двох частин Опитувальника Європейської Комісії з метою формування висновку про надання статусу кандидата на членство в ЄС.
 • Представники НАЗК взяли участь у розробці розділу “Антикорупційна політика” у Плані відновлення України в межах робочої групи з питань антикорупційної політики, що створена при Національній раді з відновлення України

 

Просвітницька діяльність та забезпечення нульової толерантності до корупції.

 • Створено проєкт Ukraine NOW.Візія майбутнього. Українське суспільство має зробити роботу над помилками та назавжди відмовитись від практик, які призвели до початку війни у 2014 та продовження її гарячої фази з 24 лютого. Зокрема від толерування корупції як засобу вирішення проблем. Надалі відмовитись від звички імітувати: імітувати доброчесність з боку як влади, так і бізнесу й громадян; імітувати сплату податків з боку бізнесу та громадян. Відмовитись від думки, що все вирішить держава, як залишку патерналізму радянського часу, та взяти відповідальність за себе і країну у власні руки та брати активну участь у всіх місцевих та державних процесах, як зараз під час війни. Насамкінець проєкт має сформувати платформи для взаємодії у 100 сферах на основі принципів «ніколи знову» та принципів нового післявоєнного суспільного договору. 

В межах проєкту Створено сайт проекту «Ukraine.NOW Візія майбутнього» – https://vision.nazk.gov.ua, де опубліковано 18 відеоінтерв’ю та 7 стрімів з лідерами громадської думки. Відео переглянули понад 150 тис. осіб.  

 • Спільно з Центром протидії дезінформації при РНБО України створено 7 серій мультфільму «Доброчесність онлайн». Їх подивилося понад 47 тис. глядачів. 

Продовжуємо робити все від нас залежне, щоби наблизити перемогу України. Наша сила в єдності. 

Слава Україні!

Посилання скопійовано
Версія для друку

Останні новини

3 Грудня 2022
Як обрати доброчесного працівника в компанію: НАЗК презентувало нові методичні рекомендації для бізнесу
30 Листопада 2022
АНОНС Як наймати працівників у бізнесі, щоб мінімізувати корупційні ризики: НАЗК спільно з партнерами презентують нові методичні рекомендації
30 Листопада 2022
Як зменшити рівень корупції в містобудуванні та земельній сфері: пропозиції ДАП
Календар новин
Календар новин

Archive Calendar

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Повернутись
контакт-центр
+38 (044) 200-06-94
працює з 9:00 до 18:00
контакт-центр
контакт-центр